استراتژی برتر بازاریابی پیامکی

تاریخ انتشار: شنبه ۱۳۹۹/۰۶/۰۱


با وجود پیشرفت چشمگیر در حوزه تلفن‌های همراه، اما بازاریابی از طریق تلفن همراه هنوز هم حوزه‌ای جدید به شمار می‌رود و جای پیشرفت بسیار دارد. به همین دلیل اجرای یک کمپین بازاریابی پیامکی موفق بسیار دشوار و به عبارتی چالش‌برانگیز است. با وجود اینکه سال‌های زیادی از معرفی پیامک یا خدمات پیام کوتاه (SMS) می‌گذرد، اما بازاریابی پیامکی پیشرفت زیادی نداشته و هنوز هم از دید بسیاری از افراد جذابیت خاصی ندارد. 


خدمات پیام کوتاه یکی از پلتفرم‌های بسیار خوب و ساده است که اغلب نادیده گرفته می‌شود و کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حالی که این پلتفرم از قدرت بالایی برخوردار است و در عین سادگی می‌تواند بسیار جذاب باشد. تنها به این دلیل که SMS یک تکنولوژی قدیمی است، تنها به این دلیل که SMS یک تکنولوژی بسیار ساده است، به این معنی نیست که از تأثیرگذاری بالایی هم برخوردار نیست. در حقیقت تحقیقات نشان داده که برعکس این موضوع صادق است و SMS عملکرد بسیار مطلوبی هم در حوزه بازاریابی دارد. 
به عنوان مثال می‌توان به نرخ‌های باز کردن و خواندن پیامک اشاره کرد. از آنجا که پیامک یکی از ویژگی‌های گسترده و قابل اطمینان گوشی‌های تلفن همراه است، نرخ باز کردن پیامک در حدود 97 درصد است، بخش عمده‌ای از این پیامک‌ها ظرف 3 دقیقه از زمان دریافت باز می‌شوند. به علاوه بازاریابی پیامکی بر خلاف سایر پلتفرم‌های بازاریابی اساساً نیازی به تبلیغ‌نویسی ندارد، مسائل مربوط به طراحی هرگز اجرای کمپین را به تأخیر نمی‌اندازد، پیگیری و سنجش موفقیت آن بسیار ساده است، هزینه پایینی دارد و اکثر کاربران تلفن همراه به آن اعتماد می‌کنند. بازاریابی پیامکی می‌تواند یک راه ارتباطی مستقیم با مشتری ایجاد کند. 
با وجود تمامی مزایای این روش، بازاریابی پیامکی هم مانند سایر روش‌ها برای اینکه درآمدزایی بالاتر و بهره‌وری بیشتری داشته باشد باید به نحوی صحیح انجام شود. بازاریابی پیامکی یک اکسیر جادویی نیست که خود به خود تمامی مشکلات بازاریابی را برطرف کند. شما به عنوان مجری این راهکار باید آن را اجرا کنید. پیامک از پتانسیل موفقیت برخوردار است، این شما هستید که باید از آن استفاده کنید. اکنون و با توجه به تمامی مواردی که مطرح شده در ادامه 5 راهکار موثر را معرفی خواهیم کرد که به خلق یک کمپین بازاریابی پیامکی موفق کمک می‌کنند. 

  • گزاره ارزش پیشنهاد دهید
در صدر فهرست امروز گزاره ارزش قرار دارد، ضمن اینکه از بالاترین اهمیت نیز برخوردار است. 
شاید با خود فکر کنید که نشان دادن ارزش‌های خود برای مشتری کار بیهوده‌ای است و کاملاً مشخص است که شما چه ویژگی‌های برتری دارید. اما این موضوع باید گفته شود. وقتی یک پیامک برای مشتری ارسال می‌کنید، به یاد داشته باشید که خود را به فضای شخصی و خصوصی افراد دعوت می کنید. بنابراین باید به مشتری خود نشان دهید که مشارکت در کمپین بازاریابی شما ارزش وقت گذاشتن دارد. 
به طور مثال یک مسابقه همراه با جایزه برگزار کنید. یک پیشنهاد شگفت انگیز و منحصر به فرد بدهید. البته پیشنهادی ندهید که هر جایی دیگر هم با آن روبرو شود. وقت مشتری خود را با تخفیف‌های ناچیز تلف نکنید. فراموش نکنید که پیامک یک فضای امن است از امتیازهای آن سوءاستفاده نکنید. مهمان خوبی برای میزبان خود باشید. 

  • فضا خصوصی و شخصی را حفظ کنید 
اگر خودتان را به فضای خصوصی فرد دیگری دعوت می‌کنید، حتماً باید از روشی محاوره‌ای و شخصی برای ارتباط با آن فرد استفاده کنید. خیلی از پیام‌های رسمی توجه افراد را به خود جلب نمی‌کنند. بهترین کار این است که در دید مشتری به عنوان یک دوست قابل اعتماد به نظر برسید، مانند هزاران شرکت دیگر رفتار نکنید، خاص باشید. پیام باید کوتاه و جذاب باشد. به طور مثال سلام علی. خیلی ممنون که از فروشگاه ما خرید کردید. بی صبرانه منتظریم دوباره شما را ببینیم. در خرید بعدی خود 20 درصد تخفیف دریافت می‌کنید. 

  • ثبات داشته باشید 
اکثر افراد این مَثَل را شنیده‌‌اند که کنجکاوی گربه را به کشتن می‌دهد، اما از این عبارت هم نباید گذشت که ثبات و پایداری زندگی گربه را نجات می‌دهد. به طور کلی بسیاری از مردم دوست ندارند که به طور ناگهانی غافلگیر شوند. اغلب مردم ثبات و پایداری را ترجیح می‌دهند. در رابطه با بازاریابی پیامکی این مسئله حتی اهمیت بیشتری هم دارد. 
از همان ابتدای کار به مشتری توضیح دهید که چه نوع پیام‌هایی را دریافت خواهد کرد. به طور مثال از ایشان بخواهید تا شماره تلفن خود را در محل مخصوص وارد کنند تا اطلاعات جدید درباره محصولات، حراجی‌ها و مسابقات را دریافت کنند. در همان زمانی که از مشتری درخواست می‌کنید اطلاعات شخصی را برای جزئیات بیشتر در اختیار شما قرار دهد، متوجه خواهد شد که چه نوع پیام‌هایی را دریافت خواهد کرد. 
در ادامه کار همین روند را ادامه دهید و تغیرات ناگهانی در آن ایجاد نکنید. مشتری ممکن است آزرده شود. از آن دسته دوستانی نباشید که قول می‌دهند تماس بگیرند اما همیشه فراموش می‌کنند. قابل اعتماد باشید و روند ثابتی را دنبال کنید. مطمئن باشید به نتیجه مطلوبی دست خواهید یافت. 

  • در کل راهبرد بازاریابی یکپارچگی داشته باشید
درک این موضوع مهم است که کمپین پیامک نباید به صورت مجزا از سایر اقدامات بازاریابی از طریق تلفن همراه یا به طور کلی جدا از کل راهبرد بازاریابی یک کسب و کار اجرا شود. لینک‌های قابل کلیک کردن که در پیامک گنجانده می‌شود می‌تواند مشتریان را به راحتی به مسیر صحیح و مد نظر شما هدایت کند. البته اگر قصد دارید افراد را به سایت خود هدایت کنید، مطمئن شده سایت مربوطه کاملاً پاسخگوی نیازهای مشتری باشد و دسترسی به سایت از طریق موبایل ممکن بوده و به راحتی انجام شود. به خاطر داشته باشید که هرچه این فرایند را برای مشتری راحت‌تر باشد، آن‌ها به میزان بیشتری علاقه‌مند به بازدید از سایت شما خواهند بود. 

  • یک موقعیت اضطراری خلق کنید 
حتی اگر یک پیامک دوستانه برای مشتریان ارسال می‌کنید، که از واژگان مطلوب برخوردار بوده و حالت خصوصی دارد، و نشان می‌دهد که بسیار ارزشمند است، تضمینی وجود ندارد که مشتری در کمپین شما شرکت کند. با ایجاد یک حس اضطرار سعی کنید شانس خود برای ترغیب مردم به انجام کاری که شما می‌خواهید را به حداکثر برسانید. به طور مثال اگر قصد پیشنهاد یک کوپن تخفیف دارید، به طور واضح بیان کنید که فقط یک هفته فرصت دارند تا از این تخفیف استفاده کنند. 
اثربخشی بازاریابی پیامکی در دنیای دیجیتالی امروز اجتناب ناپذیر است. با توجه به اینکه امروزه اکثر افراد از پیر تا جوان ساعات زیادی را صرف گوشی‌های تلفن همراه خود می‌کنند، مطمئناً پیام‌های ارسالی خوانده می‌شوند. پیامک یکی از مطمئن‌ترین راهکارها برای توسعه اکثر کسب و کارها به شمار می‌رود و اغلب مشتریان را ترغیب به خواندن پیام ارسال شده می‌کند.