بازاریابی پیامکی بهترین ایده بازاریابی

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۵/۳۰

صدای «دینگ دینگ» که نشان می‌دهد یک پیام جدید آمده است. تقریباً همه افراد را کنجکاو می‌کند، ممکن است از طرف یک دوست صمیمی یا از طرف محل کار یا از طرف بانک باشد. یا فقط یک پیام تبلیغاتی حاوی پیشنهاد یک حراج فوق‌العاده باشد. اولین کاری که هر کسی انجام می‌دهد، باز کردن پیام است. 

اگر از آن دسته افرادی هستید که بدون خواندن پیام آن را پاک می‌کنید، حقیقتاً قابل ستایش هستید، افراد بسیار اندک در سرتاسر جهان می‌توانند بر حس کنجکاوی خود غلبه کنند. در واقع تقریباً تمامی افراد پیامک‌های ارسالی را باز می‌کنند. پیامک‌ها سریع و با هزینه‌ای اندک ارسال می‌شوند و همیشه توسط مخاطبین خوانده می‌شوند. 
مشتریان اکثر کسب و کارها ترجیح می‌دهند که از طریق پیامک پشتیبانی‌های مورد نیاز خود را دریافت کنند. اغلب افراد ترجیح می‌دهند که هشدار حراج، تأیید رزرو، اطلاع‌رسانی برای شرکت در یک رویداد و بسیار موارد دیگر را از طریق پیامک دریافت کنند. اینکه مشتریان این روش را به سایر روش‌ها اولویت می‌دهند همان قدرت بازاریابی پیامکی است که تقریباً در هیچ کدام از روش‌های بازاریابی وجود ندارد. 

بازاریابی پیامکی چیست؟ 
برای شرح بهتر با تعریفی ساده از بازاریابی پیامکی یا اس ام اس مارکتینگ شروع می‌کنیم. اس ام اس به معنی سامانه پیام کوتاه است که پیامک گفته می‌شود. این پیام‌ها از طریق تلفن همراه یا از طریق کامپیوتر برای یک تلفن همراه دیگر ارسال می‌شود. بازاریابی پیامکی شامل ارسال پیام‌های بازاریابی برای مشتریان از طریق این سامانه پیام کوتاه است. این استراتژی بازاریابی چند ویژگی برجسته دارد که آن را تبدیل به بهترین ایده بازاریابی می‌کند. در ادامه به برخی از این موارد اشاره می‌شود

  • پیام‌های بازاریابی اسپم یا هرزنامه نیستند
ارسال پیامک کاملاً بر اساس اجازه مخاطبین انجام می‌شود. مشتریان شخصاً اجازه می‌دهند که پیامک برای آنها ارسال شود. مشتریکن جدید ارسال پیامک یا از طریق وب‌سایت جذب می‌شوند، یا شماره تلفن خود را برای دریافت پیامک ارائه می‌دهند یا برای پیوستن به خدمات پشتیبانی یک کسب و کار پیامک می‌دهند. پس از کسب اجازه، مشترکین به طور خودکار یک پیامک حاوی تأیید اشتراک خود دریافت می‌کنند. اگر به صورت ناخواسته یا غیر عمدی اجازه ارسال پیامک داده شده باشند، به راحتی می‌توانند این روند را متوقف کنند. 

  • همه افراد پیامک‌ها را می‌خوانند 
حدود 90 درصد از تمامی پیامک‌های ارسالی ظرف 3 دقیقه پس از دریافت خوانده می‌شوند. این آمار اغراق‌آمیز نیستند، به علاوه تحقیقات نشان می‌دهد یک سوم از افرادی که پیامک را دریافت کرده‌اند به پیام ارسالی واکنش نشان می‌دهند، نیمی از این گروه اقدام به خرید کالا یا خدمات تبلیغ شده می‌کنند. درست است که بسیاری از افراد جواب تماس‌های تبلیغاتی یا بازاریابی را نمی‌دهند، اما همین افراد پیامک تبلیغاتی را باز می‌کنند و حتی متن آن را به دقت مطالعه می‌کنند. 

  • به دلیل محدودیت در استفاده از تعداد حروف برای نگارش یک متن، پیامک‌های ارسالی شفاف و مختصر هستند
تنها از 160 حرف می‌توانید در پیامک‌ها استفاده کنید. به دلیل همین محدودیت، کارشناسان بازرگانی مستقیم و بدون سخن اضافه اصل مطلب را بیان می‌کنند. از طریق پیامک بهتر است یک پیام بسیار جذاب ارسال کنید تا مخاطب جذب شود. مخاطب انتظار دارد یک پیشنهاد شگفت‌انگیز دریافت کند، نه اینکه مطالب حاشیه‌ای را بخواند. استفاده از عبارات بازاریابی و روش‌های صحیح اجرای یک کمپین بازاریابی پیامکی، کمک می‌کند تا به راحتی بتوان یک پیامک جذاب ایجاد و ارسال کرد.  
بدون برنامه‌ریزی و عدم استفاده از کارشناسان خبره بازاریابی می‌تواند بازاریابی پیامکی را نیز مانند سایر روش‌ها کسل‌کننده و غیر جذاب کند. با استفاده از افراد حرفه‌ای سعی کنید یک کمپین بازاریابی جذاب راه‌اندازی کنید، آن وقت به قدرت این کمپین در مقایسه با سایر روش‌ها پی خواهید برد. 
پیامک بهترین راه برای ارسال پیام‌هایی است که می‌خواهید فوراً خوانده شوند. با اجرای یک کمپین بازاریابی پیامکی موفق، می‌توانید به نحوی اثربخش پیامتان را برای تعداد قابل توجهی از مخاطبین ارسال کنید و مطمئن باشید که ظرف 3 دقیقه پیامتان حتماً خوانده شود. با ارسال پیامکی منحصر به فرد و وسوسه کننده می‌توانید مخاطبین بیشتری را نسبت به سایر روش‌های بازاریابی جذب کنید، بدون اینکه باعث آزار آنها شوید.