دلایلی که باعث شکست استارتاپ‌های مشاوره پزشکی می‌شوند

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳۹۹/۰۶/۲۴

در دنیای امروز با توجه به رشد جمعیت، افزایش هوشیاری نسبت به سلامتی و پیشرفت تکنولوژی شاهد افزایش تعداد استارتاپ‌های مشاوره پزشکی در سرتاسر جهان هستیم. رشد استارتاپ‌های حوزه پزشکی و سلامت مطمئناً در آینده نیز ادامه خواهد داشت. 


استارتاپ‌های مشاوره پزشکی نقش مهمی در کمک به بیماران و تسهیل فرایند درمان ایفا می‌کنند، اما بسیاری از آن‌ها با شکست مواجه می‌شوند. به رغم فرصت‌های رشد قابل توجه در این حوزه، چالش‌های بسیاری هم پیش روی این استارتاپ‌ها وجود دارد. اگر این چالش‌ها به موقع برطرف نشوند خیلی زود به موانعی بزرگ برای پیشرفت تبدیل خواهند شد. به همین علت شناسایی مشکلات و عواملی که باعث شکست یک استارتاپ می‌شود از اهمیت بالایی برخوردار است،با در نظر گرفتن اینکه یک استارتاپ مشاوره پزشکی در صنعت درمان و سلامت حضور دارد از حساسیت بالایی برخوردار است و برای ادامه کار خود باید قوانین و مقررات دولتی و مختص این صنعت را رعایت کند. همین مسائل به خودی خود چالش‌هایی را پیش روی استارتاپ‌ها قرار می‌دهند. 
استارتاپ حوزه پزشکی مانند حوزه‌های دیگر نیست و فرصت‌های بسیاری برای اشتباه وجود دارد. این اشتباهات به راحتی برطرف نمی‌شوند به طور مثال مانند ارسال یک عکس یا پیام اشتباهی نیستند که بتوان با پاک کردن آن عکس یا پیام مشکل را برطرف کرد. اشتباهات یک استارتاپ مشاوره پزشکی گاهی فاجعه‌آمیز هستند و منجر به مرگ بیمار یا نابودی شرکت می‌شوند. اما به این معنی نیست که وجود این استارتاپ‌ها اشتباه است. بلکه برعکس به دلیل مزایای بیشمار آن‌ها باید راه حل مناسب برای جلوگیری از این شکست‌ها را پیدا کرد. 
اطلاع از عواملی که باعث شکست یک استارتاپ مشاوره پزشکی می‌شوند نخستین گام برای اجتناب از شکست است. به همین دلیل در ادامه تلاش شده تا چند مورد از شایع‌ترین مشکلات که باعث شکست یک استارتاپ پزشکی می‌شوند به همراه نکاتی برای رفع آن‌ها ارائه گردد. با مطالعه این نکات و به کار گرفتن آن‌ها در کسب و کار خودتان به راحتی می‌توانید از شکست و عدم موفقیت استارتاپ خود جلوگیری کنید. 

  • عدم بیان گزاره ارزش استارتاپ به نحوی صحیح 
گزاره ارزش باعث جلب توجه سریع مخاطبین می‌شود. بسیاری از شرکت‌ها در حوزه درمان و بهداشت خودشان را به عنوان «بهتر، سریع‌تر و ارزان‌تر» از سایر رقبا حاضر در این بازار معرفی می‌کنند و این شعار یا معرفی باعث می‌شود توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کنند. 
اما این کافی نیست. چطور استارتاپ شما بهتر است؟ چقدر سریع‌تر است؟ چه اندازه ارزان‌تر از سایر رقبا است؟ بهترین کار این است که برای معرفی گزاره ارزش منحصر به فرد خود از تمامی ابعاد آماده باشید. لازم است تا مشخص کنید مراقبت‌های درمانی استارتاپ شما برای تمامی ذینفعان ارزش اقتصادی دارد. قبل از راه‌اندازی مدت زمانی را صرف تعریف خدمات درمانی احتمالی خود برای کاربران و تمامی ذینفعان کنید. سپس با استفاده از آمار و ارقام نشان دهید چطور خدمات استارتاپ مشاوره پزشکی شما باعث بهبود خدمات درمانی شده است و تا چه اندازه بهتر از رقبا هستید. 

  • انتخاب مدیر اجرایی اشتباه 
مدیر اجرایی یا مدیر عامل در واقع ظاهر یک شرکت است، به همین دلیل استفاده از افراد مناسب و متخصص در این موقعیت شغلی از اهمیت حیاتی برخوردار است. سرمایه‌گذاران موفق به خوبی می‌دانند که استارتاپ‌ها نیاز به مدیر اجرایی مناسب در زمان مناسب دارند. ایرادی ندارد که یک مدیر اجرایی از تجربه بالایی برخوردار نباشد، مادامی که این فرد از کیفیت‌های عمومی برخوردار باشد که سرمایه‌گذاران به آن احترام بگذارند. 
حتی اگر مدیر استارتاپ مشاوره پزشکی شما فردی فعال باشد، چند عامل وجود دارد که با مشاهده آن‌ها متوجه می‌شوید آیا لازم است مدیر اجرایی را تغییر دهید یا خیر: اعتماد به نفس بیش از حد، انکار مداوم، تکبر و عدم شفافیت در جزئیات مهم. اگر با هر کدام از این موارد را در مدیر اجرایی خود مشاهده کردید، زمان تغییر فرا رسیده است، زیرا سرمایه‌گذاران از افراد حمایت می‌کنند و از تکنولوژی حمایت نمی‌کنند. به علاوه همیشه این موضوع را در نظر بگیرید که آیا مدیر اجرایی کنونی می‌تواند در موقعیت‌های شغلی دیگر شرکت کارآمدتر باشد. 

  • استفاده از استراتژی‌های حوزه تکنولوژی برای بخش خدمات درمانی 
اگر استارتاپ‌های مشاوره پزشکی برمبنای استراتژی‌های مورد استفاده در بخش تکنولوژی ساخته شوند، خیلی زود با شکست مواجه می‌شوند. بخش تکنولوژی از دستورالعمل‌ها و مقررات کاملاً متفاوتی برخوردار است. اگر این اتباه را انجام دهید مطمئن باشید که تمام تلاشتان به هدر خواد رفت. 
به علاوه محصولات و خدمات درمانی مدرن باید برای مشتریان و سرمایه‌گذاران که شامل بیماران، پزشکان، شرکت‌های بیمه، مراکز درمانی و مراجع قانونی این حوزه به یک اندازه جذاب باشد. این افراد نقش مهمی در پیشرفت استارتاپ شما ایفا می‌کنند. پس خدماتی که ارائه می‌دهید یا استراتژی که استفاده می‌کنید باید برای بازیگران حوزه درمان جالب باشد نه افرادی که به دنبال تکنولوژی هستند. البته که تکنولوژی نقش اساسی در یک استارتاپ ایفا می‌کند اما تکنولوژی که مرتبط به خدمات و مراقبت‌های درمانی باشد. 
فضای استارتاپی منجر به رشد ناگهانی و سریع شرکت می‌شود و بهترین کار این است که بر روی مناسب‌ترین استراتژی و بازریابی برای حوزه درمان و سلامت تمرکز کنید. تا از همان ابتدا قدم‌های استارتاپ مشاوره پزشکی خود را محکم و با اطمینان بیشتر بردارید. 

  • انتخاب محدوده فعالیت اولیه اشتباه 
به طور معمول استارتاپ‌ها دارای چندین محدوده فعالیتی هستند. اکثر اوقات محدوده فعالیت اولیه خود را برای اساس موقعیت خود انتخاب می‌کنند. به طور مثال اگر فرد یک پزشک عمومی باشد محدوده فعالیت شرکت حول موضوعات مربوط به پزشکی عمومی تعیین می‌شود، احساس می‌کند چون اطلاعات بیشتری در این زمینه دارد بهتر است فعالیت استارتاپ مشاوره پزشکی بر همین اساس باشد. اما این مسئله همیشه نتیجه مطلوبی ندارد. اگر محدوده فعالیت اولیه خود را اشتباه انتخاب کنید خیلی سریع‌تر از آنچه فکر کنید این استارتاپ با شکست مواجه شده و از گردونه رقابت خارج می‌شود. 
برای انتخاب بهترین محدوده فعالیت ابتدا یک گزاره ارزش تعیین کنید و از تمامی ابعاد آن را آنالیز کنید. موردی را انتخاب کنید که از نظر اندازه بازار، چشم‌انداز رقابتی و جذب بیمار معقولانه‌تر از سایرین باشد. 

  • متناسب نبودن خدمات شما با جریان‌های کاری موجود 
آیا می‌توانید بدون ایجاد مزاحمت برای افراد فعال در یک صنعت، آن صنعت را متحول کنید و جریان بازار را به نفع خود تغییر دهید؟ ممکن است با خود فکر کنید استارتاپ مشاوره پزشکی شما به شدت مورد استقبال مردم قرار می‌گیرد و می‌تواند به بیماران کمک کرده نتایج درمانی مطلوب‌تر داشته باشند و در عین حال هزینه کمتری هم پرداخت کنند. اما این استارتاپ باعث تغییر جریان‌های کاری موجود در این صنعت خواهد شد و در روند کاری افراد و شرکت‌های دیگر اختلال ایجاد خواهد کرد. در نتیجه بسیاری از افراد از این روند ناراضی خواهند شد و ممکن است اقداماتی علیه شما انجام دهند. 
استارتاپ جدید باید تا حد امکان هماهنگ با جریان کاری موجود در صنعت درمان و سلامت باشد، نه جریان‌های موجود را به تأخیر اندازد و نا در روند حرکت آن‌ها اختلال ایجاد کند. بهترین کار این است که قبل از راه‌اندازی استارتاپ مشاوره پزشکی خود، تمامی مراحل و ابعاد جریان کاری و تمامی افراد تحت تأثیر آن را به دقت بررسی کنید. به علاوه ممکن است خدمات استارتاپ شما برای یک جراح جالب باشد، اما برای پرستاران و تکنسین‌ها مشکلاتی را ایجاد کند. تا جایی که امکان دارد تمامی افراد حاضر در جریان کاری و محیط‌های کاری حوزه درمان و سلامت را مورد مطالعه قرار دهید تا در نهایت بهترین نتیجه را به دست آورید. 

  • برداشت اشتباه از فرایندهای پرداخت
استارتاپ‌های مشاوره پزشکی باید بدانند چه کسی هزینه خدمات دریافتی را پرداخت کرده و چه مقدار تحت پوشش بیمه است. برداشت و محاسبه اشتباه مبالغ پرداختی با ضرر و زیان قابل توجهی همراه است و یکی از متداول‌ترین اشتباهات است. گاهی اوقات کاربران انتظار دارند کل مبلغ تحت پوشش بیمه قرار گیرد و تصور می‌کنند که می‌توانند کل مبلغ پرداختی را از بیمه دریافت کنند. اما به طور معمول محاسبات آن‌ها اشتباه است و مبالغ کمتری تحت پوشش قرار می‌گیرد. این مسئله در شرکت‌های بیمه مختلف به روش‌های متفاوتی محاسبه می‌شود و پرداختی‌های شرکت‌های بیمه به یک شیوه نیست. اشتباه در محاسبه مبلغ پرداختی و مبلغ تحت پوشش بیمه ممکن است گاهی ضرر و زیان هنگفتی به شرکت وارد کند و حتی اعتبار شرکت را خدشه دار کند. مسائل مالی استارتاپ را به دقت بررسی کنید و همه موارد را کاملاً تحت نظر داشته باشید. 

  • صرف بودجه و انرژی زیاد برای برنامه‌های آزمایشی 
برنامه‌های آزمایشی و امکان‌سنجی برای استارتاپ‌ها بسیار مهم است، البته هیچ ضمانتی وجود ندارد که یک برنامه آزمایشی به یک رابطه تجاری سودآور تبدیل شود. به طور معمول میزان تلاشی که برای دست یافتن به یک برنامه آزمایشی موفق ضروری است دست کم گرفته می‌شود. برای یک استارتاپ دارای تعداد اندک کارمند، حتی یک برنامه آزمایشی می‌تواند کل تیم را درگیر کند. 
درست است که شرکت‌ها باید منابع صحیح را به این برنامه‌ها اختصاص دهند، اما نباید بیش از حد روی آن‌ها تمرکز کنند. به طوری که کل انرژی و بودجه را به این مسئله اختصاص دهند. برای آزمایش موفقیت و عملی بودن استارتاپ می‌توانید در طور اجرای برنامه آزمایشی از شرکت‌کنندگان درباره عملکرد خدمات و حوزه‌های مختلف کاری استارتاپ سوال کنید. در نهایت می‌توانید تصمیمات بهتر و معقولانه‌تری اتخاذ کنید. 

  • در جا زدن در یک محیط کاری 
هدف یک استارتاپ مشاوره پزشکی باید ایجاد پیشرفت و بهینه‌سازی خدمات درمانی برای همه مردم باشد، نه اینکه تنها در یک چرخه ثابت حرکت کند. گاهی اوقات لازم است سرمایه‌گذاران جدید و خارج از فضای داخلی شرکت به این چرخه وارد شوند. استناد به نظرات داخل شرکت تا اندازه‌ای مناسب است اما از یک جایی به بعد دیگر باعث عدم پیشرفت و درجا زدن می‌شود،برای موفیت نباید از شنیدن بازخوردهای صادقانه ترسی داشته باشید. از فضای محدود داخل شرکت خارج شوید و از کاربران یا سرمایه‌گذاران بخواهید نظرات صادقانه خود را اعلام کنند.
توسعه یک استارتاپ مشاوره پزشکی و ارائه خدمات پیشرفته و از راه دور در بلند مدت با نتایج مطلوبی مواجه می‌شود و یک فرایند زمان‌بر و نیازمند نیروی کار است. حتی یک تماس اشتباه ممکن است موفقت شما را تا مدت‌ها به تأخیر اندازد و هزینه‌ها را افزایش دهد. اما این مسئله که بسیاری از استارتاپ‌ها با شکست مواجه می‌شوند، به این معنی نیست که استارتاپ مشاوره پزشکی شما هم با شکست مواجه خواهد شد. 
تا حد امکان قبل از راه‌اندازی استارتاپ خود درباره بازار کنونی و بازیگران اصلی آن تحقیق کنید. کاربران، رقبا و خریداران احتمالی استارتاپ خود را شناسایی کنید. بسیاری از استارتاپ‌ها عمر طولانی ندارند، چرا؟ به این دلیل که بسیاری از عوامل ساده موفقیت را نادیده می‌گیرند. عوامل باعث شکست را بررسی نمی‌کنند و بدون اطلاع از شرایط یک صنعت وارد آن می‌شوند. برای موفقیت استارتاپ مشاوره پزشکی خود تمامی عوامل فوق را در نظر بگیرد و به دقت مطالعه کنید، مطمئناً نتیجه شما با سایر استارتاپ‌ها متمایز خواهد بود.