راهنمای جامع درباره موبایل مارکتینگ و بازاریابی پیامکی و پیامک انبوه

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۳۹۹/۰۵/۲۸

استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ دائماً در حال تغییر و تکامل هستند. یکی از تکنیک‌هایی که هرگز قدیمی نمی‌شود و روز به روز هم طرفداران بیشتری را به سمت خود روانه می‌کند، ارسال پیام کوتاه یا پیامک است. با ارسال پیام کوتاه کسب و کارها به صورت مستقیم و سریع با مشتری ارتباط برقرار می‌کند. قدرت این بازاریابی را هرگز نمی‌توان نادیده گرفت. 


ارسال پیام کوتاه از طریق دستگاه‌های همراه امکان تماس و ارتباط نزدیک با مشتریان، پرسنل، تأمین‌کنندگان و سایر بخش‌های حاضر در زنجیره ارزش یک کسب و کار را فراهم می‌کند. هیچ کدام از کانال‌های ارتباطی چنین ارتباط نزدیک بین یک برند و مشتریانش ایجاد نمی‌کنند، صاحبان کسب و کار بدین طریق می‌توانند با مردم ارتباطی صمیمی، شخصی و دو طرفه برقرار کنند. 
با وجود اینکه انتظارات مشتریان روز به روز در حال پیشرفت است، پیام‌های فوری و اس ام اس‌ها همچنان برترین راه ارتباطی بدون صدا هستند. کدام ویژگی‌های برجسته باعث این برتری شده است؟ 
  1. ساده است، در دنیای امروز تقریباً همه افراد قادر به نوشتن و ارسال پیام هستند. حتی در زمان صرف غذا هم می‌توانید به ارسال پیام خود ادامه دهید. 
  2. ارزان است، هزینه ارسال پیامک از طریق تلفن همراه در اکثر کشورها بسیار ناچیز است. 
  3.  سریع است، ارسال و دریافت فوری پیام‌های کوتاه تضمین شده است. 
  4.  در تمامی انواع گوشی قابل استفاده است، از گوشی‌های همراه ساده گرفته تا دستگاه‌های هوشمند، همه گوشی‌های تلفن همراه قابلیت استفاده از خدمات پیام کوتاه را دارند. 
  5.  شخصی و مطمئن است. پیامی که حالت اختصاصی برای مشتری داشته باشد باعث افزایش وفاداری این مشتری و بالا رفتن سطح رضایت از خدمات می‌شود. 
تحقیقات نشان می‌دهد ارسال پیام کوتاه 8 برابر اثربخش‌تر از ارسال ایمیل بوده و باعث تعامل بیشتر با مشتریان می‌شود. به کمک ارسال پیام کوتاه بسیاری از کسب و کارها راحت‌تر با مشتریان خود ارتباط برقرار می‌کنند و خدمات خود را به مشتری واقعی معرفی می‌کنند. 
       1)موبایل مارکتینک یا بازاریابی موبایلی 
امروزه تعداد بیشتری از کاربران در مقایسه با گذشته از گوشی‌های تلفن همراه یا سایر دستگاه‌های ارتباط بی‌سیم استفاده می‌کنند. ما در عصر سلطه دستگاه‌های هوشمند زندگی می‌کنیم، به طوری که تعداد دستگاه‌های هوشمند بیش از تعداد جمعیت کل جهان است و این روند رو به رشد در آینده نیز ادامه خواهد یافت. با در نظر گرفتن این حقیقت که افراد فعال در حوزه بازاریابی هر آنچه در توان دارند به کار می‌گیرند تا تعداد مشتریان یک کسب و کار را افزایش دهند. به همین دلیل موبایل مارکتینگ یا بازاریابی موبایلی به بخشی جدایی‌ناپذیر از راهکارهای بازاریابی مدرن تبدیل شده است.

موبایل مارکتینگ چیست؟ 
منظور از موبایل (Mobile) همان طور که اکثر افراد می‌دانند همراه یا سیار است و دستگاه‌های همراه، به دستگاه‌هایی خطاب می‌شود که از طریق ارتباط بی‌سیم عمل می‌کنند. در گذشته نه چندان دور تلویزیون و کامپیوتر توجه اکثر مردم را به خود جلب می‌کردند، اما امروزه این دستگاه‌های همراه یا ارتباط بی‌سیم هستند که توجه اکثریت مردم را به سمت خود جلب کرده‌اند. 
تعریف علمی موبایل مارکتینگ عبارت از هر گونه فعالیت بازاریابی است که از طریق یک شبکه‌ فراگیر اجرا می‌شود، شبکه‌ای که مشتریان به صورت دائمی از طریق دستگاه‌های ارتباط بی‌سیم شخصی خود به آن متصل هستند. در واقع موبایل مارکتینگ به شرکت‌های مختلف اجازه می‌دهد تا به صورت مستقیم با مشتریان از طریق دستگاه‌های همراه‌شان ارتباط برقرار کنند.

موبایل مارکتینگ چگونه عمل می‌کند؟ 
عملکرد این شاخه از بازاریابی بسیار ساده است. موبایل مارکتینگ شامل تبلیغاتی است که در گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها یا سایر دستگاه‌های ارتباط بی‌سیم ظاهر می‌شود. فرمت تبلیغات موبایل مارکتینگ متنوع است، با توجه به اینکه پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌ها و اپ‌های مختلف گزینه‌های تبلیغاتی منحصر به فرد خود را پیشنهاد می‌دهند. یکی از ویژگی‌های مهم موبایل مارکتینگ، امکان تبلیغات در دستگاه‌های ارتباط بی‌سیم است. موبایل مارکتینگ همچنین شامل تکنیک‌های ترویج کسب و کار از طریق بازاریابی محتوایی، تبلیغات همسان یا یکپارچه، شبکه‌سازی رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی مفهومی و بازاریابی پیامکی می‌شود. 

چرا موبایل مارکتینگ؟
مدت زمانی که مردم صرف دستگاه‌های همراه خود می‌کنند، بسیار بالاتر از مدت زمانی است که پشت کامپیوتر صرف می‌کنند. امروزه بسیاری از کسب و کارها می‌توانند مخاطبین خود را در دستگاه‌های ارتباط بی سیم پیدا کنند. کسب و کارها برای موفقیت بایستی این مسئله را در نظر بگیرند و پیشنهادهای بازاریابی خود را بر این اساس و البته مطابق با انتظارات مشتریان ارائه دهند. 
در دنیای مدرن امروز تنها راه موفقیت یک کسب و کار این است که بتواند از طریق بخش جستجوی تلفن همراه یا تبلت یا هر نوع دستگاه ارتباط بی‌سیم دیگر به مخاطبین خود دسترسی داشته باشد و وب‌سایت خود را کاملاً پاسخگو و متناسب با نیازهای مشتریان به روز رسانی کند. در غیر این صورت از عرصه رقابت حذف خواهد شد. 
یکی از قوی‌ترین کانال‌های ارتباطی امروزه رسانه‌های اجتماعی است. فرصت کلیدی برای کارشناسان مارکتینگ استفاده از این رسانه برای افزایش تعداد مخاطبین است. کاربران دستگاه‌های ارتباط بی‌سیم نه تنها در اکثر رسانه‌های اجتماعی ثبت‌نام می‌کنند، بلکه مدت زمان قابل توجهی را هم در این رسانه‌ها سپری می‌کنند. به همین دلیل در موبایل مارکتینگ لازم است ارتباط نزدیکی با رسانه‌های اجتماعی داشت. با ارسال پیام‌های جذاب تبلیغاتی از طریق این رسانه‌ها می‌توانید مشتریان جدید را جذب و مشتریان قدیمی را حفظ کنید. 

        2) بازاریابی پیامکی یا اس ام اس مارکتینگ 
بازاریابی پیامکی یکی از بخش‌های اصلی موبایل مارکتینگ است. یک روش بازاریابی از طریق ارسال پیام کوتاه یا پیامک است. این روش از اوایل دهه 2000 در سرتاسر جهان شهرت یافته است. در بازاریابی پیامکی با ارسال پیام به مخاطبین تلاش می‌شود ابتدا میزان آگاهی از یک برند افزایش یابد و سپس پیام‌های تخصصی‌تر تبلیغاتی ارسال شود. یک پیامک با دقت نوشته می‌شود، این پیام که حاوی یک پیشنهاد ویژه، اطلاعاتی درباره یک محصول جدید یا اطلاعات شرکت است برای گروهی از مردم به سرعت و به راحتی ارسال می‌شود. 
به طور متوسط پیامک‌ها ظرف مدت 3 تا 4 دقیقه از زمان دریافت خوانده می‌شوند. تحقیقات دیگری در این زمینه نیز نشان می‌دهد 95 درصد از تخفیف‌های ارسالی از طریق پیامک به سرعت خوانده می‌شوند. از این جهت می‌توان گفت که ارسال پیامک از طریق تلفن همراه یکی از روش‌های تأثیرگذار ارتباط با مشتری است. 
بازاریابی پیامکی به کمک سیاست شفاف آن و امکان کسب اجازه از مخاطبین برای ارسال پیام، یکی از کانال‌های معتبر تبلیغاتی است. به عبارت دیگر تنها افرادی پیامک‌های بازاریابی را دریافت خواهند کرد که شخصاً موافقت کرده‌اند این نوع پیامک‌ها را دریافت کنند. بدین ترتیب بازاریابی پیامکی یک راهکار مبتنی بر اجازه مخاطب است و هر مخاطب با ارسال پیامک از تلفن همراه خود به یک شرکت اجازه می‌دهد که پیامک‌های بازاریابی خود را ارسال کند. به علاوه مشتریان هر زمان که تمایلی به دریافت پیامک تبلیغاتی نداشته باشند می‌توانند به شرکت مخابرات یا شرکت مربوطه اعلام کنند تا دیگر پیامک تبلیغاتی برای آن‌ها ارسال نشود.  

مزایای بازاریابی پیامکی 
بازاریابی پیامکی از مزایای بسیاری برخوردار است که که برخی از مهمترین آن‌ها عبارتند از: 

  • بازاریابی پیامکی یک روش ساده و سریع برای دسترسی به مشتری واقعی است که تنها با یک پیامک هم امکان‌پذیر است. 
  • با توجه به اینکه تنها با یک پیامک ساده می‌توان با مشتری نهایی ارتباط برقرار کرد، بسیار مقرون به صرفه است و در زمان صرفه‌جویی می‌کند. 
  • ارسال پیامک روشی بسیار شخصی برای ارتباط بین یک برند و مشتریانش است، البته در صورتی که پیامک به صورت اختصاصی برای هر مشتری و حاوی نام وی باشد. 
  • نرخ پاسخ‌دهی به پیامک‌های مورد استفاده در بازاریابی پیامکی بین 15 تا 80 درصد است که نشانه موفقیت این راهکار است. 
پیامک یک روش تأثیر گذار و موفق بازاریابی است و سال‌های بسیاری است که همچنان در صدر روش‌های بازاریابی باقی مانده است. دلیل آن این است که این روش مستقیم، در دسترس و شخصی و قابل اطمینان مورد ترجیح اکثریت مشتریان است. در واقع این مشتریان هستند که به این روش بیش از سایر روش‌ها اطمینان می‌کنند. 
اما یک موضوع را در بازاریابی پیامکی نباید فراموش کنید، یافتن مشتریان هدف که مهمترین عنصر در این راهکار است. برای یافتن مشتریان مناسب و مخاطب کسب و کار خود باید جستجو کنید و بدانید که با چه کسانی می‌خواهید ارتباط برقرار کنید. در عین حال به خاطر داشته باشید که هیچ چیز مانند یک پیامک خلاقانه، تأثیرگذار و منحصر به فرد نمی‌تواند مشتریان را به سمت کسب و کارتان جذب کند. 

     3)پیامک‌های انبوه 
پس از تمامی این مباحث و اطلاعاتی که درباره پیامک و اثربخشی بازاریابی پیامکی ارائه شد، زمان پاسخ دادن به این پرسش رسیده است: ساده‌ترین و بهترین راه برای اجرای بازاریابی پیامکی چیست؟ استفاده از پیامک‌های انبوه! پیامک انبوه امکان تحقق کمپین‌های بازاریابی پیامکی را به نحوی کارآمد، سریع و مقرون به صرفه فراهم می‌کند. 
پیامک انبوه ساده‌ترین راه برای تعامل و ترغیب مشتریان است که از طریق به اشتراک گذاشتن اطلاعات مرتبط، اطلاع‌رسانی اخبار مرتبط با محصولات یا انتقال ارزش به مشتریان انجام می‌شود. در این روش شما می‌توانید به تعداد قابل توجهی مخاطب دسترسی داشته باشید. خدمات پیامک انبوه امکان ارسال پیامک به گوشی‌های تلفن همراه تقریباً در سرتاسر جهان را فراهم می‌کند. 
از اپلیکیشن‌های پیامک انبوه می‌توان برای ارسال پیام‌های تبلیغاتی، هشدارها، اطلاعات بورس، اطلاعات آب و هوا، اخبار، بانکداری همراه، اطلاعات مربوط به تراکنش‌های مالی و سایر اطلاعات مرتط و مفید برای مشتریان استفاده کرد. در واقع یک فرایند خودکار است، در این فرایند ابتدا باید ارائه‌دهنده مناسب و موفق در زمینه ابزار کمپین پیامک را انتخاب کنید، فهرستی از شماره‌های تلفن همراه را در اختیار او قرار دهید، پیام‌های سفارشی را اعلام کنید، در صورتی که دریافت‌کننده ویژه‌ای در بین مخاطبین است اطلاع دهید و تاریخ و زمان ارسال را ارائه دهید. ارائه‌دهنده خدمات سپس فرایند و نتایج آن را به خوبی مدیریت و تحت نظر می‌گیرد. 
اگر هنوز پایگاه داده‌های مربوط به مشتریان، همراه با شماره‌ تلفن‌های آن‌ها را تشکیل نداده‌اید، یعنی هنوز مشتریان واقعی کسب و کار خود را پیدا نکرده‌اید، می‌توانید از اپ‌های بازی و مسابقه پیامکی یا رأی‌گیری پیامکی استفاده کنید تا اطلاعات مورد نیاز را بدست آورید. پیامک انبوه یکی از بخش‌های مهم استراتژی مدیریت ارتباطات مشتری (CRM) است و باعث توسعه کسب و کار و افزایش فروش می‌شود. 
همان طور که در این مقاله نشان داده شد پیامک‌ها نقش مهمی در بازاریابی ایفا می‌کنند. 98 درصد از پیامک‌ها باز و خوانده می‌شوند و راه ارتباطی موثر بین یک برند و مشتریانش ایجاد می‌کنند. به علاوه یک پیام کوتاه وقتی حالت خصوصی پیدا می‌کند از یک طرف باعث ترغیب مشتری به مشارکت در کمپین بازاریابی می‌شود و از طرف دیگر منجر به افزایش وفاداری مشتریان نسبت به کسب و کار مربوطه می‌شوند. در دنیای امروز که دیجیتال حرف اول را در تمامی حوزه‌ها می‌زند، اجرای موبایل مارکتینگ و بازاریابی پیامکی برای پیشبرد استراتژی‌های تجاری حیاتی است.