رشد تعداد کاربران سیستم‌های مدیریت ناوگان در استرالیا و نیوزلند تا سال 2023 به 8/1 میلیون واحد

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳۹۹/۰۵/۲۰

بر اساس گزارشاتی از تحقیقات جدید شرکت تحلیل‌گر برگ‌اینسایت (Berg Insight)، تعداد سیستم‌های مدیریت ناوگان فعال که بر روی ناوگان وسایل نقلیه تجاری در استرالیا و نیوزلند نصب شده است در سه ماهه چهارم سال 2018 حدود 9/0 میلیون واحد تعیین شده است.

با افزایش 15 درصدی نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR ) این کشورها، انتظار می‌رود تعداد کاربران این کشورها تا سال 2023 به 1/8میلیون واحد برسد، شرکت‌های بسیاری در بخش تله‌ماتیک ناوگان استرالیا و نیوزلند فعالیت می‌کنند. از شرکت‌های بین‌المللی ارائه‌دهنده راهکارهای مدیریت ناوگان گرفته تا شرکت‌های داخلی همگی حضور فعالی در این بازار دارند. 

تعداد کاربران سیستم‌های مدیریت ناوگان در روسیه/ کشورهای مستقل مشترک‌ المنافع و اروپای شرقی تا سال 2023 به 13/8 میلیون واحد افزایش خواهد یافت
به نقل از گزارش تحقیقاتی جدید شرکت برگ‌اینسایت، ارائه‌دهنده خدمات اینترنت اشیاء و M2M، تعداد سیستم‌های مدیریت ناوگان فعال که بر روی وسایل نقلیه تجاری در روسیه/ کشورهای مستقل مشترک‌ المنافع و اروپای شرقی نصب شده است در سه ماهه چهارم سال 2018 حدود 7/3 میلیون واحد تعیین شد. 

با افزایش 13/5 درصدی نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) این کشورها، پیش‌بینی شده این تعداد تا سال 2023 به 1/8 میلیون واحد برسد. بازار روسیه به تنهایی سهم قابل توجهی از کل تعداد کاربران را به خود اختصاص داده است و پیش‌بینی شده این تعداد از 3/3 میلیون واحد فعال در پایان سال 2018 به 5/6 میلیون واحد تا سال 2023 افزایش یابد.
در این گزارش آمده است که 15 شرکت‌ برتر ارائه‌دهنده راهکار مدیریت ناوگان در روسیه فعالیت دارند. در مجموع حدود 4/5 میلیون واحد فعال در باقی کشورهای مستقل مشترک‌المنافع و اروپای شرقی حضور دارند. بسیاری از ارائه‌دهندگان راهکارهای مدیریت ناوگان در این کشورها فعالیت دارند. 

تعداد کاربران سیستم‌های مدیریت ناوگان در اروپا تا سال 2023 به 17/6 میلیون واحد افزایش خواهد یافت
به نقل از گزارش تحقیقاتی جدید شرکت برگ‌اینسایت، تحلیل‌گر خدمات اینترنت اشیاء، تعداد سیستم‌های مدیریت ناوگان فعال که بر روی وسایل نقلیه تجاری در اروپا نصب شده است در سه ماهه چهارم سال 2018 حدود 9/1 میلیون واحد تعیین شد. 

با افزایش 14/1 درصدی نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR)، پیش‌بینی شده این تعداد تا سال 2023 به 17/6 میلیون واحد برسد. شرکت‌های ارائه‌دهنده راهکارهای مدیریت ناوگان روزانه به بیش از 100,000 واحد فعال در اروپا خدمات‌رسانی می‌کنند، طی یکی دو سال اخیر بسیاری از شرکت‌های کوچک با یکدیگر ادغام شده‌اند و شراکت‌های تجاری بسیار خوبی را در زمینه سیستم‌های مدیریت ناوگان تشکیل داده‌اند. 

رشد تعداد کاربران سیستم‌های مدیریت ناوگان در امریکا تا سال 2023 به 28 میلیون واحد 
به گزارش شرکت برگ‌اینسایت (Berg Insight)، تحلیل‌گر و ارائه‌دهنده خدمات اینترنت اشیاء و M2M، تعداد سیستم‌های مدیریت ناوگان فعال که بر روی وسایل نقلیه تجاری در امریکای شمالی نصب شده است در سه ماهه چهارم سال 2018 برابر با 9/5 میلیون واحد بود. 
با افزایش 17 درصدی نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR)، پیش‌بینی شده این تعداد تا سال 2023 به 20/8 میلیون واحد برسد. 
انتظار می‌رود تعداد سیستم‌های مدیریت ناوگان فعال در امریکای لاتین، از 3/4 میلیون واحد در سه ماهه چهارم 2018 و نرخ رشد مرکب سالانه 15/1 درصد در سال 2023 به 6/9 میلیون واحد برسد. تمامی شرکت‌های ارائه‌دهنده راهکار مدیریت ناوگان در امریکا در پایان سال 2018، برای اولین بار به نرخ ارائه خدمات به 100,000 هزار واحد فعال در روز رسیدند، در مجموع این شرکت‌ها در سرتاسر امریکا، 8 میلیون سیستم مدیریت ناوگان را تحت پوشش قرار دادند، انتظار می‌رود در آینده بازار مدیریت ناوگان جهانی تحت سلطه شرکت‌های ارائه‌دهنده راهکارهای مدیریت ناوگان قرار گیرد. 

رشد بازار سامانه هوشمند حمل و نقل عمومی در اروپا و امریکای شمالی به 7/3 میلیارد یورو تا 2023 
به نقل از شرکت برگ‌اینسایت (Berg Insight)، تحلیل‌گر و ارائه‌دهنده خدمات اینترنت اشیاء و M2M، یافته‌های جدیدی درباره بازار سامانه‌های حمل و نقل هوشمند یا به اختصار ITS بدست آمده است. 
ارزش بازار برای سامانه‌های ITS مستقر در عملیات‌های حمل و نقل عمومی در اروپا در سال 2018 برابر 1/56 میلیارد یورو بود. با توجه به افزایش 6/8 درصدی نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR)، این رقم تا سال 2023 به 2/16 میلیارد یورو خواهد رسید. 
در بازار سامانه‌های هوشمند حمل و نقل عمومی در امریکای شمالی نیز رشد 7/3 درصدی برای نرخ رشد مرکب سالانه پیش‌بینی شده است و انتظار می‌رود این تعداد از 1/07 میلیارد یورو در سال 2018 به 1/52 میلیارد یورو در سال 2023 افزایش یابد. به گزارش برگ‌سایت، بازار سامانه‌های هوشمند حمل و نقل عمومی در فاز رشد قرار گرفته و این نرخ رشد در کل دوره پیش‌بینی ادامه خواهد یافت. افزایش سطح آگاهی شرکت‌های ارائه دهنده خدمات حمل و نقل عمومی درباره مزایای سامانه‌های ITS و تقاضای رو به رشد مسافران برای راحتی و دسترسی به اطلاعات در زمان واقعی از جمله دلایل اصلی موقعیت مثبت این بازار به شمار می‌روند. 

افزایش تعداد کاربران سیستم‌های مدیریت ناوگان در آفریقای جنوبی تا سال 2023 به 2/3 میلیون واحد 
بر اساس یکی از جدیدترین گزارشات تحقیقاتی شرکت تحلیل‌گر برگ‌اینسایت (Berg Insight)، تعداد سیستم‌های مدیریت ناوگان فعال که بر روی ناوگان وسایل نقلیه تجاری در آفریقای جنوبی نصب شده است، در سه ماهه چهارم سال 2018 به حدود 1/6 میلیون رسید.
با افزایش 15 درصدی نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) این کشور، انتظار می‌رود این تعداد تا سال 2023 به 3/2میلیون واحد برسد. 

آفریقای جنوبی یک بازار تله‌ماتیک نسبتاً بالغ است و نرخ نفوذ این کشور در بازارهای جهانی نسبتاً بالا است. نرخ بالای نصب سیستم‌های تله‌ماتیک ناوگان در بازار آفریقای جنوبی از جمله راهکارهای مدیریت ناوگان شامل سیستم‌های ردیابی خودروهای سرقتی بیانگر این واقعیت است. 

گزارش برگ‌اینسایت درباره مدیریت ناوگان در آفریقای جنوبی شامل چشم‌اندازی درباره بازار کلی آفریقا است. قاره آفریقا یک منطقه با تنوع جغرافیایی بالا از نظر مدیریت ناوگان است. این قاره به طور کلی به سه ناحیه آفریقای جنوبی، آفریقای سیاه (یا منطقه جنوب صحرای آفریقا) و آفریقای شمالی تقسیم شده است. بازار تله‌ماتیک ناوگان منطقه آفریقای جنوبی از بیشترین و آفریقای سیاه از کمترین پیشرفت در این حوزه برخوردار است. آفریقای شمالی از نظر نفوذ تله‌ماتیک ناوگان در رتبه نسبتاً بالاتر از آفریقای سیاه و پایین‌تر از آفریقای جنوبی قرار دارد. 

بازار مدیریت ناوگان آفریقا به غیر از آفریقای جنوبی با چالش‌های بسیاری همراه است. شرایط نامساعد اقتصادی نوسانات نرخ ارز خارجی در کنار فضای بی‌ثبات سیاسی باعث شده تا کل قاره آفریقا به غیر از آفریقای جنوبی از فضای کسب و کار چالش‌برانگیزی برخوردار باشد. با این حال این ناحیه یک فرصت تجاری دست نخورده و ایده‌آل برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود.