شرکت‌های بزرگ چگونه از پیامک برای انجام کسب و کار خود استفاده می‌کنند

تاریخ انتشار: شنبه ۱۳۹۹/۰۷/۱۲

در دنیای رو به رشد اپ‌ها و گوشی‌های هوشمند، ارسال پیام متنی در میان تیم‌های بازاریابی و برندها به شدت طرفدار پیدا کرده است.

بسیاری از برندها از تکنیک‌های آزمایش شده ارسال پیام تبلیغاتی از طریق شبکه‌های اجتماعی و اپ‌های پیام‌رسان استفاده می‌کنند. اما برخی از شرکت‌ها که عملکرد موفقی هم در بازار خود دارند هوشمندانه تصمیم گرفته و از پیامک به عنوان یک کانال منحصر به فرد برای ارتباط با مشتریان خود استفاده می‌کنند. امروزه بسیاری از برندها و شرکت‌های موفق و بزرگ در سرتاسر جهان به بهترین نحو از قابلیت‌های پیامک برای بازاریابی و معرفی محصولات و خدمات خود استفاده می‌کنند. در ادامه این موضوع بررسی شده که این شرکت‌ها چگونه از این کانال ارتباطی برای انجام کسب و کار، ارتباط با مشتریان، توسعه و بازاریابی محصولات خود استفاده می‌کنند. 

  • استفاده از پیامک برای دریافت و تأیید سفارش 
بسیاری از شرکت‌های بزرگ در جهان از پیامک برای دریافت و تأیید سفارش از پیامک استفاده می‌کنند. در ایران نیز با روی کار آمدن اپ‌های آنلاین و فروشگاه‌های اینترنتی، این فرایند برای اکثر مردم به ویژه آن‌ها که در شهرهای بزرگ زندگی می‌کنند عادی شده است. امروزه پیامک در بین اکثر صنایع به یک کانال ارتباطی مناسب تبدیل شده است. به طوری که اکثر متقاضیان و مشتریان این شرکت‌ها ترجیح می‌دهند فرایند سفارش خود را از طریق پیامک دنبال کنند. 
استفاده از پیامک برای دریافت، تأیید، پیگیری و خدمات پس از فروش یکی از قابل‌ اعتمادترین روش‌ها در دنیای آنلاین به شمار می‌شود. به راحتی و با هزینه اندک قابل استفاده است و در مدت زمان کوتاهی البته اگر از استراتژی‌های مناسب استفاده شود، مخاطبین را به مشتریان واقعی تبدیل می‌کند. به همین دلیل بسیاری از شرکت‌های سازمان‌یافته از پیامک در راهکارهای بازاریابی خود استفاده می‌کنند. 

  • افزایش امنیت فرایند پرداخت به کمک پیامک 
ارسال رمز، تأیید پرداخت یا عدم پرداخت و پرداخت ناموفق و ده‌ها مورد دیگر مربوط به فرایند پرداخت به راحتی و با ایمنی بالا از طریق پیامک انجام می‌شود. عملیات بانکی و بانکداری آنلاین یکی از بایدهای کسب و کارهای امروزی به شمار می‌رود و فرایندهای پرداخت بدون سیستم پیام کوتاه امکان‌پذیر نیست. 
وقتی به طور مثال از خدمات یک شرکت استفاده می‌کنید یا محصولی را خریداری می‌کنید، برای پرداخت الکترونیکی هزینه مربوطه باید از کد استفاده کنید که از طریق پیامک برای شما ارسال می‌شود. پس از انجام عملیات پرداخت نیز یک پیامک برای شما ارسال می‌شود که روند موفقیت یا عدم موفقیت پرداخت را اعلام می‌کند. 
استفاده از پیامک در سیستم بانکداری و عملیات‌های پرداخت در بسیاری از کشورها استفاده می‌شود. به راحتی در استفاده و شخصی بودن پیامک، بسیاری از افراد آن را به سایر روش‌ها ترجیح می‌دهند. اطمینان به پیامک از آنجا نشأت گرفته که افراد خودشان شماره تلفن همراهشان را در اختیار شرکت‌هایا بانک‌ها قرار می‌دهند. 
شرکت‌های بزرگ با استفاده از خدمات پلتفرم‌ها و شرکت‌های مطمئن و قابل اعتماد ارائه‌دهنده خدمات پیام کوتاه میزان امنیت فرایند پرداخت مربوط به خدمات خود را افزایش می‌دهند. وقتی سطح امنیت و کاهش نرخ نشت اطلاعات شخصی کاربران کاهش یابد، سطح اطمینان و اعتماد به یک برند و شرکت نیز افزایش می‌یابد. 

  • ارائه خدمات پس از فروش و پشتیبانی از مشتری به کمک پیامک 
چرا با وجود شبکه‌های پیام‌رسان اینترنتی، شرکت‌های بزرگ از پیامک برای مسائل مربوط به پشتیبانی از مشتریان و خدمات پس از فروش استفاده می‌کنند؟ به این دلیل که پیامک بر خلاف سایر روش‌های ارتباطی قابل ردیابی و در دسترس تقریباً تمامی افراد است. تنها کافی است یک گوشی تلفن همراه در هر نوع یا مدلی چه هوشمند، چه غیر هوشمند داشته باشید، پیامک برای شما ارسال می‌شود. 
به طور معمول تیم‌های بازاریابی شرکت‌ها و برندهای بزرگ و موفق، ارائه خدمات پس از فروش از طریق پیامک را در استراتژی بازاریابی خود قرار می‌دهند. یک تیم مختص پاسخ‌دهی به مشتریان و رفع مشکلات آن‌ها از طریق پیامک همیشه آماده خدمات‌رسانی است و از طریق پیامک فرایند کار را اطلاع‌رسانی می‌کند. با این کار آن‌ها همواره مشتریان را راضای نگاه می‌دارند و از تأخیر در پاسخ‌دهی به آن‌ها جلوگیری می‌کنند. 

  • افزایش درآمد شرکت به کمک پیامک 
بسیاری از شرکت‌ها و برندها از طریق پیامک پیشنهادهای ترغیب‌کننده‌ای مانند حراج یا تخفیف برای مشتریان ارسال می‌کنند که به افزایش سطح فروش و ارائه خدمات‌رسانی و در نهایت افزایش درآمد منتهی می‌شود. آن‌ها با استفاده از تکنیک‌های خلاقانه و به کارگیری هوشمندانه از محدودیت‌های زمانی مخاطبین را به خرید و استفاده از خدمات خود ترغیب می‌کنند. 
به طور مثال از یک هفته قبل روز مادر پیشنهادهای حراج و فوق‌العاده‌ای برای خرید هدایا برای مخاطبین ارسال می‌کنند و با گذشتن به طور مثال محدودیت زمانی سه روزه، مخاطب را به بازدید از محصولاتشان و در نهایت خرید ترغیب می‌کنند. حراج کوتاه مدت یکی از شناخته‌ترین و اثربخش‌ترین کاربردهای پیامک در بازاریابی است. 
با در نظر گرفتن این واقعیت که بیش از 90 درصد از پیامک‌ها ظرف مدت 3 دقیقه باز شده و خوانده می‌شوند، پیامک یکی از راهکارهای عالی و برجسته برای بازاریابی است. درست است که طی سال‌های اخیر تغییرات قابل توجهی در تکنولوژی و بخش گوشی‌های هوشمند ایجاد شده است، اما نگرش و اعتماد مردم به پیامک هرگز کاهش نیافته است. بلکه بر اساس نتایج تحقیقاتی که به تازگی انجام شده، پیامک‌ها 75 درصد سریع‌تر از ایمیل‌های بازاریابی خوانده می‌شوند.  
بسیاری از شرکت‌ها در حال حاضر با استناد به این آمار ارقام پیامک را در استراتژی کلی بازاریابی خود قرار داده‌اند و به نتایج بسیار مطلوبی هم دست یافته‌اند. 

  • استفاده از پیامک در کمپین‌های بازاریابی 
بازاریابی به کمک پیامک یکی از روش‌های تأثیرگذار به شمار می‌رود. خیلی از افراد هستند که ایمیل ندارند یا در شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام یا فیسبوک حضور ندارند. از این رو شرکت‌ها برای جلب نظر تمامی اقشار جامعه ومعرفی خدمات و محصولات خود، پیامک را در استراتژی بازاریابی قرار می‌دهند. چرا که امروزه حتی در دورافتاده‌ترین مناطق کشور نیز اکثر افراد به گوشی تلفن همراه دسترسی دارند. 
بازاریابی به کمک پیامک هم به افزایش درآمد و هم به افزایش مشتریان کمک می‌کند. برخی از کمپین‌های موفق بازاریابی به کمک پیامک می‌توانند صدها مشتری جدید در ماه جذب کنند. اما نباید فراموش کنید که این راهکار به تنهایی موثر نیست و در کنار سایر ابزارها نتیجه بهتری ایجاد می‌کند. به ویژه اگر نیاز دارید در مدت زمان اندک تعداد بیشتری مشتری جذب کنید. 
پیامک یکی از روش‌های تأثیرگذار، قانونی، در دسترس، مقرون به صرفه و معتبر در بین سایر روش‌های بازاریابی است که اکثر شرکت‌ها و برندهای بزرگ از آن در کمپین‌ها و استراتژی‌های کلی بازاریابی خود استفاده می‌کنند. پیامک از ایمنی بیشتر برخوردار بوده و کاملاض قابل ردیابی است. پیامک به بسیاری از کسب و کارهای بزرگ و معتبر کمک کرده تا راهکار بازاریابی خود را بهبود بخشند و با مشتریان ارتباط مطلوب‌تری داشته باشند.