مراقبت‌های درمانی از بیماران در عصر دیجیتال

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۶/۲۰

فرایند دیجیتالی شدن در یک دهه گذشته نقش اساسی در تمامی صنایع ایفا می‌کرد. از اتصالات 5G و بلاک‌چین گرفته تا محاسبات ابری، اینترنت اشیاء و بسیار موارد دیگر در دهه گذشته وارد چرخه زندگی انسان‌ها در سرتاسر جهان شد. اکنون در ابتدای دهه جدید سازمان‌ها، شرکت‌ها و صنایع مختلف نه تنها باید برای بقا از تکنولوژی‌های عرضه شده بازار در عملیات‌های داخلی و خارجی خود استفاده کنند، بلکه باید کل زیرساخت‌های خود را سازگار با این تکنولوژی‌ها کرده و تصویر کسب و کار خود را به روز رسانی کنند تا بتوانند همگام با سرعت پیشرفت تکنولوژی حرکت کنند. صنعت درمان و سلامت نیز از این فرایند جدا نیست. 

بخش درمان با سرعت بالایی در حال دیجیتالی شدن است و در حقیقت شواهد حاکی از آن است که 84 درصد از شرکت‌ها و مراکز ارائه‌دهنده خدمات سلامت در سرتاسر جهان امروزه از فناوری‌های دیجیتال استفاده می‌کنند.  مراکز خدمات درمانی که از امکانات دیجیتال و سامانه‌ها و اپ‌های آنلاین استفاده می‌کنند، مراقبت‌های درمانی بهتری را به بیماران خود ارائه داده‌اند، نتایج درمان مطلوب‌تری به‌دست آورده‌اند، محیط کار جذاب‌تر و کارآمدتر را برای کادر متخصص خود فراهم کرده‌اند و حتی توانسته‌اند خدمات درمانی و سلامتی مقرون به صرفه‌تری را ارائه دهند،در دهه آینده نه تنها انتظار می‌رود بسیاری از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات درمان و سلامت منافع قابل توجهی از تغییرات دیجیتالی به‌دست آورند، بلکه شروع به سرمایه‌گذاری در تکنولوژی‌ها و نوآوری‌های این حوزه کنند. نوآوری‌هایی که شکل تازه‌ای به مراقبت از بیمار و کل فضای درمان و سلامت می‌دهند. 

قابلیت‌های دیجیتال 
طی سال‌های اخیر همچنین پیشرفت‌های مهمی در قابلیت‌های دیجیتال بخش درمان و سلامت نیز صورت گرفته است و فراتر از ثبت دیجیتال داده‌ها و اطلاعات رفته است. مراکز درمانی امروزه به خوبی از سایر قابلیت‌های دیجیتال استفاده می‌کنند و نرخ موفقیت خود را چندین برابر کرده‌اند. به طور مثال می‌توان به مشاوره پزشکی از راه دور و نظارت و پایش بیمار به کمک سامانه‌های آنلاین و دیجیتال، قرص‌های هوشمند، ابزار و گجت‌های پوشیدنی و موارد دیگر اشاره کرد. این نوآوری‌ها بیانگر سطح بالای پیشرفت دیجیتالی در کل صنعت درمان و پزشکی است. 
استفاده از هوش مصنوعی هنوز به طور کامل در این صنعت جا نیفتاده است، تصور کنید قدرت بالای هوش مصنوعی در این حوزه چه پیشرفت‌هایی را همراه خواهد داشت. هوش مصنوعی هنوز در کشورهای بسیار پیشرفته هم با ظرفیت کامل در حوزه درمان استفاده نمی‌شود. اما پیش‌بینی شده استفاده از هوش مصنوعی طی یک تا دو سال آینده در بخش درمان و سلامت به نحوی چشمگیر افزایش یابد.   
با ورود به دهه جدید و ظهور قابلیت‌های جدید دیجیتالی و توسعه هوش مصنوعی انتظار می‌رود ابعاد گسترده‌تری از مراقبت‌های درمانی از بیماران تحت تأثیر قرار گیرند. این قابلیت‌ها به پزشکان و پرستاران کمک می‌کند تا اطلاعات دقیق‌تری از وضعیت بیماران به‌دست آورند و تشخیص مناسب‌تری داشته باشند. در نتیجه وقتی تشخیص بیماری سریع‌تر و دقیق‌تر انجام شود، بیمار روند درمان مناسب‌تر و مراقبت‌های مطلوب‌تری دریافت خواهد کرد. سطح رضایت بیمار، پزشک و مرکز درمانی افزایش می‌یابد و نتایج مطلوب‌تری در کل حوزه درمان کشور حاصل خواهد شد. 
هوش مصنوعی منجر به ظهور اپ‌های مخصوص گوشی‌های هوشمند شده است، امروزه این اپ‌ها می‌توانند کل روند درمان یک بیمارای را نظارت و پیگیری کنند. بیماران با ثبت‌نام در این اپ‌ها می‌توانند از راه دور خدمات مراقبتی و درمانی مناسب را دریافت کنند و دیگر نیازی به تحمل ساعت‌ها انتظار در مطب یا بخش پذیرش بیمارستان‌ها نیست. پزشک از راه دور توصیه‌های لازم را به بیمار می‌دهد و در صورت نیاز روند درمان را تغییر می‌دهد،هوش مصنوعی و قابلیت‌های فناوری‌های دیجیتال به پزشکان کمک می‌کند تا از راه دور بیماران را تحت نظر داشته و نتیجه مطلوب‌تری به‌دست آورند. نظارت از راه دور به پزشک کمک می‌کند تا از رعایت مراحل درمان توسط بیمار مطمئن شود و بیمار نیز اطمینان خاطر بیشتری نسبت به بهبودی داشته باشد. 

تداوم روند رو به رشد 
تکنولوژی و نوآوری‌های دیجیتال در حوزه درمان و مراقبت‌های درمانی در ابتدای راه است. آنچه تا به حال مشاهده شده در مقایسه با آنچه در دهه پیش رو اتفاق میافتد قابل مقایسه نیست،سرعت بالای اینترنت، دوربین‌های حرفه‌ای، ابزارها و تجهیزات تشخیص از راه دور، گجت‌های همراه مخصوص نظارت بر وضعیت سلامتی همچون دستبندهای تعیین فشار خون یا ابزارهای هوشمند اندازه‌گیری قند خون تنها بخشی از پیشرفت‌های تکنولوژی به شمار می‌روند. 
پیشرفت بیشتر همین تجهیزات در کنار رشد سریع هوش مصنوعی بسیاری از غیرممکن‌های علم پزشکی را ممکن می‌کند. امروزه سامانه‌ها و اپ‌های ارائه‌دهنده خدمات درمانی از راه دور قادر هستند بیماران را در سرتاسر جهان و حتی در دور افتاده‌ترین مناطق درمان کنند. از آنجا که گوشی‌های هوشمند جزو جدایی‌ناپذیر زندگی انسان‌ها شده‌اند، هر فردی در هر نقطه‌ای از کشور که باشد با دسترسی به اینترنت و گوشی هوشمند می‌تواند به خدمات و مراقبت‌های درمانی مورد نیاز خود دسترسی داشته باشد. 
سلامت دیجیتال یک تکنولوژی جدید نیست، اما روند رو به رشد آن متوقف نشده و نخواهد شد. دیجیتال تغییرات قابل توجهی و شگفت‌انگیز در روند مراقبت‌هی درمانی ایجاد می‌کند و هر سال نسبت به سال قبل این خدمات بهتر و مطلوب‌تر می‌شوند. علم پزشکی و تکنولوژی همواره در حال پیشرفت بوده‌اند، تفاوتی که دوران کنونی با دهه‌های قبل دارد در این است اکنون مردم راحت‌تر این پیشرفت‌ها را می‌پذیرند و از آن استفاده استقبال می‌کنند. در حال حاضر اکثریت مردم به خوبی می‌دانند که تکنولوژی راحتی‌ و آرامش بیشتری را در اختیارشان قرار می‌دهد. 
صنعت درمان و سلامت یکی از مهمترین حوزه‌های استفاده از تکنولوژی است. اخذ داده‌ها و اطلاعات بیماران به صورت دیجیتال، ارائه خدمات درمانی از راه دور به افراد ناتوان و یا ساکن در مناطق دور افتاده، نظارت هوشمند و پیگیری کل فرایند درمان تغییری عمده در سطح مراقبت‌های درمانی به‌وجود آورده است. 
هوش مصنوعی نقشی مهم و اساسی در آینده این صنعت ایفا خواهد کرد و به تحقق بسیاری از اهداف مهم درمان و سلامت کمک می‌کند. پیشرفت‌های دیجیتالی نه تنها شرایط مطلوب‌تری را برای بیماران فراهم می‌کند، بلکه راندمان و موفقیت مراکز درمانی و پزشکان را نیز به شدت افزایش می‌دهد. تکنولوژی محور در تمامی ابعاد زندگی نقش دارد و مهمترین بُعد زندگی هر انسان، یعنی سلامتی نیز از این روند مستثنی نیست.