مزایای سلامت دیجیتال برای بیماران و ارائه‌دهندگان خدمات درمانی

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۶/۱۹

با توجه به افزایش تقاضا برای خدمات آنلاین و پیشرفت تکنولوژی‌های مرتبط با بخش درمان، بخش درمان از راه دور یا سلامت دیجیتال نیز با رشد سریعی و تصاعدی مواجه شده است. اما چرا این حوزه روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند؟ چه مزایایی دارد که هم بیماران و هم سرمایه‌گذاران بسیاری را به سمت خود جلب کرده است. 

با پیشرفت تکنولوژی، ابزارها و برنامه‌های کارآمدی به کمک حوزه درمان آمده است و ارائه خدمات درمانی و سلامتی به تمامی مردم در کل کشور را فراهم آورده است. ظهور تکنولوژی‌های سلامت همراه نحوه مراقبت از بیمار را تغییر داده است و یک فضای یکپارچه در کل حوزه درمان و سلامت به وجود آورده است. اپ‌ها و پلتفرم‌های مخصوص گوشی‌های هوشمند از یک طرف اطلاعات بیماران را جمع‌آوری می‌کنند، از طرف دیگر امکان پیگیری و تعامل با بیمار در زمان واقعی را فراهم می‌آورند. 
سامانه‌های ارائه‌دهنده خدمات سلامت دیجیتال با مراکز درمانی در ارتباط هستند و داده‌های دقیق را به موقع در اختیار پزشک و پرستار قرار می‌دهد. به کمک فضای سلامت دیجیتال یکپارچه می‌توان درمان بیمار را خارج از بیمارستان و در محل زندگی بیمار انجام داد. این تکنولوژی فرصت‌ها و مزایای بیشماری برای بیمار و سازمان‌های ارائه‌دهنده خدمات درمانی و به طور کلی برای تمامی طرفین درگیر در این فضا دربر دارد. 

از مزایای فضای سلامت دیجیتال برای بیماران و ارائه‌دهندگان خدمات درمانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

  • اخذ اطلاعات و شرح حال دقیق
محور اصلی فضای سلامت دیجیتال، بیماران و دستگاه‌های همراه آن‌ها هستند. بیماران با ارائه داده‌ها و شرح حال خود به اپ‌ها یا سامانه‌های سلامت دیجیتال به پزشک و مرکز درمانی کمک می‌کند تا خدمات بهتری را ارائه دهند. پزشک با استفاده از این اطلاعات به موقع می‌تواند بیماری را تشخیص دهد و درمان بهتر و نتیجه‌ بخش‌تری را انتخاب کند.داده‌های حاصل از این اپ‌ها و سامانه‌های سلامت آنلاین به نظارت بر وضعیت بیمار در طول درمان کمک می‌کند. به ویژه افراد مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای به کمک سامانه‌های دیجیتال از نظارت و پیگیری مداوم بهره‌مند خواهند شد. سلامت دیجیتال امکان ارتباط بلندمدت بین بیمار و پزشک را به‌وجود می‌آورد.  
زمانی که مداخله مراکز ارائه‌دهنده خدمات درمانی الزامی باشد، اخذ اطلاعات و تحلیل آن‌ها در زمان واقعی به کلینیک‌ها، بیمارستان‌ها، پزشکان یا پرستاران کمک می‌کند شرایط بیمار را به بهترین شکل مدیریت کنند. به طور مثال یک بیمار قلبی را در نظر بگیرید، وقتی این فرد به صورت روزانه از خانه تحت کنترل و نظارت باشد، جریانی از اطلاعات به مرکز درمانی یا پزشک وی ارسال می‌شود. با مشاهده الگوهای غیر طبیعی، پزشک می‌تواند به وی هشدار دهد و ریسک بستری مجدد در بیمارستان را کاهش دهد. 
یا یک بیمار مبتلا به آسم را در نظر بگیرید که از یک دستگاه استنشاقی دارای حسگر استفاده می‌کند. هر زمان که از دستگاه استفاده کند اطلاعات آن جمع‌آوری می‌شود. دفعات و زمان استفاده از آن و علائمی بیمار در زمان نیاز به استفاده از دستگاه به طور دقیق ثبت می‌شود. این حسگر که به اپ درون گوشی تلفن بیمار متصل است، می‌تواند علائم را شناسایی کرده و در زمان نیاز به درمان به بیمار هشدار دهد. بیماران مبتلا به دیابت یکی دیگر از جمعیت‌های بیمار هستند که می‌توانند از مزایای سلامت دیجیتال بهره‌مند شده و بیماری خود را به خوبی کنترل کنند. بیمار دیابتی به کمک دستگاه‌های دیجیتال سنجش قند خون می‌تواند داده‌های روزانه را به اپ یا سامانه سلامت دیجیتال منتقل کنند، سپس اپ سلامت همراه با توجه به اطلاعات مربوطه فعالیت بدنی و رژیم غذایی مناسب را ارائه می‌دهد یا با توجه به شرایط بیمار پیش‌بینی می‌کند که چه زمانی سطوح قند خون بالا رفته یا پایین می‌آید. 
در اختیار داشتن اطلاعات هزاران فرد به سازمان‌های بزرگ بهداشت و سلامت نیز کمک می‌کند تا چالش‌های بزرگ‌تری را در کل حوزه درمان و در کل کشور تحت کنترل قرار دهند. به عنوان مثال به کنترل فشار خون یا کنترل دیابت در کل کشور کمک می‌کند. حتی می‌توانند از وقوع بحران‌های شدید برای سلامت جوامع مختلف جلوگیری کنند. اطلاعات بیماران نه تنها به درک نیازهای هر بیمار کمک می‌کند، بلکه نتایج درمان در کل جامعه را بهبود بخشیده و هزینه‌های کلی درمان را کاهش می‌دهد. 

  • افزایش دسترسی به مراقبت‌های درمانی 
از آنجا که پزشکی از راه دور ارتباط نزدیکی با تکنولوژ‌ی‌های ارتباطات از راه دور دارد، بسیاری از موانع دریافت مراقبت‌های درمانی در سرتاسر کشور و حتی در مناطق روستایی و دور افتاده از طریق تکنولوژی سلامت دیجیتال و سامانه‌های ارائه خدمات درمانی از راه دور برطرف خواهد شد. 
به عنوان مثال سلامت دیجیتال کمک می‌کند تا افراد مسن خدمات درمانی ضروری و مورد نیاز خود را بدون حضور در مرکز درمانی یا ویزیت حضوری پزشک دریافت کنند. امروزه به کمک اپ‌های سلامت دیجیتال همچون سامانه آموزش، پایش و پیگیری بهزی همه افراد جامعه از افراد معلول و مسن گرفته تا افراد ساکن در روستاهای دورافتاده و حتی افرادی که عمل جراحی داشته‌اند از داخل خانه و محل زندگی خود با پزشک و مراکز درمانی ارتباط داشته باشند.  بیماران به کمک اپ‌های سلامتی آنلاین نه تنها می‌توانند خدمات ارائه شده در طول ویزیت عادی را دریافت کنند، بلکه می‌توانند از نظارت دائمی و مرتب هم برخوردار شوند. تقریباً تمامی پزشکان به این مسئله باور دارند که نرم‌افزارها و پلتفرم‌های درمان از راه دور سطح دسترسی به مراقبت‌های درمانی را افزایش می‌دهد. 

  • نتایج درمان
ارائه‌دهندگان خدمات درمانی به کمک اپ‌ها و پلتفرم‌های سلامت دیجیتال می‌توانند از نظر کیفیت مراقبت‌های درمانی به رتبه‌های بالاتری دست یابند. پایش و تحلیل اطلاعات بیمار در زمان واقعی به کمک تکنولوژی بسیار ساده‌تر شده است. این داده‌ها به صورت خودکار و به کمک دستگاه‌ها و گجت‌های همراه جمع‌آوری می‌شوند. داده‌های اختصاصی بیماران نیز به صورت دستی به سامانه اضافه می‌شود.پزشکان و مراکز درمانی با در اختیار داشتن اطلاعات بیمار می‌تواند به سرعت برنامه درمان را تجویز کرده یا در صورت نیاز آن را تغییر دهد و داروهای مورد نیاز را تجویز کند. در نهایت آمار بهبود بیماران افزایش می‌یابد، از یک طرف وضعیت سلامت بیماران بهبود می‌یابد، از طرف دیگر مراکز درمانی و پزشکان می‌توانند خدمات مطلوب‌تر و سریع‌تر را ارائه کنند. به علاوه برنامه‌های سلامت دیجیتال و سامانه‌های درمان از راه دور به می‌توانند نرخ بستری مجدد در بیمارستان و استفاده از بخش اورژانس را کاهش دهند. این مسئله به ویژه در شرایط اضطراری که نیاز به تخت بیمارستان ضروری است اهمیت ویژه‌ای دارد. 


  • کاهش هزینه مراقبت‌های درمانی 
درمان از راه دور و به طور کلی سلامت دیجیتال با کاهش هزینه‌های بستری و به حداقل رساندن ویزیت حضوری، به بیماران کمک می‌کند تا هزینه کمتری در طول درمان پرداخت کنند. مراکز درمانی هم به خاطر کاهش نرخ بستری مجدد و استفاده از بخش اورژانس می‌توانند در بسیاری از هزینه‌ها صرفه‌جویی کنند و در مقابل این مبالغ را در بخش‌های دیگری هزینه کنند. سلامت دیجیتال به ارائه‌دهندگان خدمات درمانی کمک می‌کند با صرفه‌جویی در هزینه‌ها، منابع مالی را به تجهیزات تخصصی به طور مثال تجهیزات رادیولوژی و تشخیص بیماری از راه دور اختصاص دهند و از هزینه‌های بالایی بستری و موارد متعاقب آن اجتناب کنند. 

  • بهبود سطح ارتباط با بیمار و افزایش سطح رضایت بیمار 
سامانه‌های درمان از راه دور یا سلامت دیجیتال احساس امنیت و اطمینان خاطر بیشتری در بیماران ایجاد می‌کنند. چراکه تنها با چند کلیک ساده می‌توانند به مرکز درمانی دسترسی داشته باشند و وضعیت سلامت خود را چک کنند. به علاوه سامانه‌های سلامت دیجیتال با کیفیت به بیماران کمک می‌کنند تا مشارکت بالاتری در فرایند درمان داشته باشند. بیماران به برنامه درمانی، اطلاعات مربوط به سلامت خویش، نظرات پزشک درباره پیشرفت بیماری یا زمان بهبودی یا برنامه‌های آموزشی مرتبط با وضعیت سلامت خود دسترسی خواهند داشت. سلامت دیجیتال تأثیر بسیار مثبتی بر سطح رضایت بیمار دارد و نرخ رضایت بیماران یک مرکز درمانی را می‌تواند تا دو برابر افزایش دهد. 
سلامت دیجیتال یک فرایند برد-برد برای همه طرفین است. رضایت بیمار یعنی درمان به خوبی انجام شده و بیمار از شرایط مطلوبی برخوردار است. رضایت بیمار یعنی مرکز درمانی و پزشک مربوطه وظایف خود را به خوبی انجام داده‌اند و بیمار در صورت نیاز در آینده نیز به آن‌ها مراجعه خواهد کرد.سامانه‌های دیجیتال کمک می‌کنند ارتباط مطلوبی بین بیمار و ارائه‌دهنده خدمات درمانی ایجاد شود. فضای سلامت دیجیتال بسیار انعطاف‌پذیر است و فرصت کافی برای مشارکت طرفین را به‌وجود می‌آورد.  
اپ‌های سلامت دیجیتال زمان ویزیت بعدی را یادآوری می‌کنند. آن‌ها را به پزشک یا پرستار یا مرکز درمانی مناسب متصل می‌کنند. اطلاعات مناسب درباره وضعیت سلامت را در اختیار بیمار و پزشک قرار می‌دهد. بدین ترتیب پزشک می‌تواند فرایند درمان را به دقت پیگیری می‌کند. 
یک اپ یا سامانه دیجیتالی به بیمار و پزشک کمک می‌کند با مشارکت یکدیگر بهترین روش درمان را انتخاب کنند و در صورت نیاز تغییرات مناسب را در آن ایجاد کنند. سلامت دیجیتال همچنین به مراکز ارائه‌دهنده خدمات درمانی کمک می‌کند مدیریت بهتری بر بیماران و هزینه‌های خود داشته باشند. 
خلاصه اینکه ارتباط بهتر و مطلوب‌تر بین بیمار و پزشک، در کنار داده‌ها و شرح حال دقیق‌تر از وضعیت بیمار فضای مناسب‌تری را برای درمان به‌وجود می‌آورد. بیمار و پزشک هر دو تجربه بهتری از روند درمان خواهند داشت. درمان به خوبی پیگیری و نظارت می‌شود و در نهایت نتیجه مطلوب‌تری به‌دست خواهد آمد. نه تنها بیمار از این فرایند رضایت خواهد داشت، بلکه پزشک و مرکز خدمات درمانی نیز از نتیجه حاصل خوشنود خواهند بود.