موانعی که هر استارتاپ فین‌تکی باید بر آن غلبه کند

تاریخ انتشار: شنبه ۱۳۹۹/۰۶/۱۵


یک تا دو دهه اخیر دنیای مالی با ظهور تکنولوژی‌های نوآورانه، رشد پدیده جهانی شدن و تغییر انتظارات مصرف‌کنندگان همراه بوده است. در مرکز همه این تغییرات، فناوری مالی یا فین‌تک قرار گرفته است. 

منظور از فین‌تک در واقع استفاده از راهکارهای نوآورانه در صنعت خدمات مالی است. حتی اگر با واژه فین‌تک آشنا نباشید، حتماً از خدمات این فناوری در گوشی هوشمند تلفن همراه خود استفاده کرده‌اید. خدماتی که احتمالاً در داخل اپ‌های پرداخت یا کیف پول الکترونیک مشاهده کرده‌اید. 
این راهکارهای فناورانه اغلب توسط شرکت‌های استارتاپی توسعه می‌یابند، این استارتاپ‌ها اغلب خدمات خود را به شرکت‌های بزرگ و پیشرو در صنعت خدمات مالی ارائه می‌دهند. امروزه اکثریت افراد جامعه به ویژه جوانان حداقل از یک اپ بانکداری همراه استفاده می‌کنند. فین‌تک تغییراتی اساسی در شیوه بانکداری و تأمین مالی ایجاد کرده است و فرصتی مناسب برای رشد و پیشرفت کارآفرینان و شرکت‌های استارتاپی به وجود آورده است. فرصتی که حتی تا یک دهه قبل هرگز وجود نداشت اما امروزه ایجاد شده است. 
اگرچه آینده فین‌تک نامحدود است، اما هنوز در ابتدای راه است و فرصت‌های رشد ایده‌آل در آن نهفته است. برای استفاده از این دریای بیکران باید چالش‌ها و موانع موجود را به موقع از میان بردارید. برای موفقیت باید آماده رویارویی با چالش‌های این صنعت باشید. با پیش‌بینی موانع مسیر می‌توانید در زمان مناسب و قبل از وقوع جلوی مشکلات احتمالی را بگیرید. در این زمان درهای موفقیت و پیشرفتی شگفت‌انگیز پیش روی کسب و کارتان باز می‌شود.  
برای غلبه بر چالش‌ها و موانع موجود برای موفقیت و برای مقابله با بحران‌های این عرصه بهترین راهکار داشتن برنامه‌ای مناسب برای رهایی از این موقعیت است. با آگاهی از چالش‌ها و موانع پیش روی شرکت‌های فین‌تک می‌توانید در زمان مناسب و قبل از وقوع بحران اقدامات مناسب را اتخاذ کنید. 

چالش‌ها و موانعی که هر شرکت فین‌تک برای موفقیت باید بر آن‌ها غلبه کند 

  • مقررات 
با رصد بازار اطلاعات مناسبی در مورد مقررات قدیمی و جدید به‌دست می‌آورید که برای موفقیت یک استارتاپ فین‌تک حیاتی است. بهترین کار برای موفقیت، همکاری با مراجع قانونی و تبعیت از قوانین داخلی و خارجی موجود در این بازار است. این کار به اخذ مجوزهای ضروری کمک می‌کند و ریسک‌های موجود در این زمینه را کاهش می‌دهد. در حقیقت چالش اصلی صنعت مالی و شرکت‌های فین‌تک همین مقررات و ریسک‌های مقرراتی این حوزه هستند. اطلاع دقیق از مقررات و تبعیت از آن‌ها برای پیشرفت کار ضروری است. به علاوه به جهت اطلاع از مصرف‌کننده‌ها و شرایط بازار باید همواره بازار را در نظر بگیرید. با استفاده از منابع اطلاعاتی صحیح می‌توانید تصمیمات مالی مناسب برای استارتاپ خود اتخاذ کنید. گزارشات مربوط به وضعیت بازار برای هر نوع کسب و کاری مهم است، برای کسب و کارهای فعال در بخش خدمات مالی مهمتر است. 

  • راه‌اندازی استارتاپ قبل از آماده شدن خدمات و محصولات 
ممکن است با سرمایه شخصی شروع به کار کرده و سال‌ها بر روی محصولات و خدمات استارتاپ خود فعالیت کرده باشید و سرسختانه ضرب‌العجل‌هایی را برای هر مرحله از کار در نظر گرفته باشید. ممکن است برای استارتاپ خود سرمایه‌گذار داشته باشید و از طرف سرمایه‌گذار مشتاق خود احساس فشار کنید. هرگز و به ویژه اگر در صنعتی کاملاً تحت تأثیر مقررات فعالیت می‌کنید تاریخ راه‌اندازی را از قبل تعیین نکنید و برای پایبندی به آن تاریخ پافشاری نکنید. نرم‌افزارها و محصولات مبتنی بر فناوری ابری از انعطاف‌پذیری مناسبی برخوردار هستند و تولیدکنندگان این محصولات می‌توانند آپدیت‌ها و اصلاحات این محصولات را پس از عرضه به بازار ارائه دهند. اما اعلام یک تاریخ مشخص به رسانه‌ها در زمان نامناسب اشتباهی بزرگ است. به طور کلی گزارشگران نسبت به استارتاپ‌ها تردید دارند. ایجاد چنین تردیدی فقط تضمین می‌کند که محصولات و استارتاپ مربوطه در آینده از استقبال کمتری برخوردار گردد. 
اگر سرمایه‌گذاران برای راه‌اندازی به شما فشار می‌آورند، به صورت واضح و صادقانه با ایشان در این رابطه مذاکره کنید. آن‌ها بعداً از شما تشکر خواهند کرد. خیلی بهتر است که راه‌اندازی را به عقب اندازید، به جای اینکه وارد بازار شده و در نهایت با شکست مواجه شوید
.
  • عدم تعادل در استفاده از تکنولوژی 
یکی از نقاط قوت فین‌تک استفاده از آخرین تکنولوژی‌ها و نوآوری‌ها است. به طور معمول مشتریان خواهان خدمات سریع‌تر، جدید‌تر و خودکارتر هستند. از طرفی شرکت‌های فین‌تک نباید فراموش کنند که استفاده بیش از حد از تکنولوژی باعث دور شدن از ویژگی‌های انسانی می‌شود. 
اکثر مشتریان تمایل دارند که در زمان انجام امور مالی با یک انسان سر و کار داشته باشند. این مسئله از یک طرف به خاطر نگرانی‌های امنیتی است و از طرف دیگر به علت مقاومت در برابر دیجیتالی شدن جهان است. در عین حال دیجیتالی شدن کمک می‌کند تا مشتریان از سرتاسر جهان بتوانند از خدمات بانکداری استفاده کنند و فرصت‌های بیشماری برای رشد و دسترسی ایجاد می‌کند. 
شرکت‌های فین‌تک باید ابتدا مشتریان را محور اصلی تمامی خدمات خود قرار دهند. در زمان به روز رسانی تکنولوژی مورد استفاده و مشاهده امکانات جادویی آن به راحتی ممکن است مشتریان را فراموش کنید. این مسئله ارتباط با مشتری به مخاطره می‌اندازد و در بلند مدت باعث ریزش مشتریان می‌شود. وقتی یک تکنولوژی یا نوآوری را به سیستم خود اضافه می‌کنید، وقتی یک تکنولوژی را به روز رسانی می‌کنید، حتماً به صدای مشتریان گوش دهید و نظرات آن‌ها را مد نظر قرار دهید. 

  • محدودیت در توسعه ایده اولیه کسب و کار
سرمایه‌گذاران به ویژه در حوزه تکنولوژی‌های جدید و نوظهور باید آماده تغییر مدل کسب و کار یا محصولات خود مطابق با تقاضای بازار باشند. با یک ایده کسب و کار شروع کنید، اما ذهنتان را محدود به همان ایده نکنید و تمامی ابعاد موفقیت پلتفرم یا شرکت فین‌تک خود را در نظر بگیرید. شرکت‌ها و استارتاپ‌هایی که در حوزه تراکنش‌ها و ساختارهای مالی غیر از بانکداری سنتی فعالیت می‌کنند بایستی این بازار را کاملاً تحت نظر بگیرند. برای موفقیت همگام با تقاضای بازار حرکت کنند، در این راه مخاطبین جدید پیدا خواهند کرد و متعاقباً به اهداف خود دست خواهند یافت. 

  • نادیده گرفتن نقش شراکت 
اگر هدف شما نفوذ به صنعت مالی در بالاترین سطح است، شراکت با شرکت‌های دارای فناوری پرداخت امکان رشد و ترقی به سطوح بالاتر را برای شرکت‌های فین‌تک فراهم می‌کند. نوآوری‌های صنعت پرداخت امکان تراکنش‌های فوری و بدون اشتباه، استفاده از راهکارهای فرامرزی و بین‌المللی و ایجاد ارتباط بین بخش‌های سنتی و نوآورانه را در صنعت مالی به وجود می‌آورند. مشارکت‌های بین استارتاپ‌های فین‌تک و شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت، آینده نه چندان دور فین‌تک هستند. 
به عنوان مثال شرکت‌های فین‌تک به کمک خدمات پرداخت مبتنی بر محاسبات ابری می‌توانند کسب و کارشان را به سرعت توسعه دهند و حوزه‌های دیگری از جمله مبادله و تسعیر، پرداخت و نقل و انتقالات ارز خارجی را به خدمات خود اضافه کنند. ضمن اینکه برای این کار نیازی به سرمایه‌گذاری بر زیرساخت‌های کلان و گران قیمت ندارند، محدودیتی برای دسترسی به شهر یا بازار خاصی ندارند یا باعث افزایش هزینه‌های مشتریان نمی‌شوند. شراکت و همکاری به توسعه کسب و کار و غلبه بر چالش‌های فین‌تک کمک می‌کند. 
البته شرکت‌های فین‌تک و کسب و کارهای خدمات مالی می‌توانند با بانک‌ها همکاری یا مشارکت داشته باشند و حوزه فعالیت‌های خود را توسعه دهند و مناطق و شهرهای بیشتری را تحت پوشش قرار دهند. شرکت‌های فین‌تک در صورت مشارکت با سازمان‌ها و شرکت‌های موفق سطح فعالیت‌ خود را می‌توانند به سایر کشورها هم توسعه دهند و خدمات ارزی را هم برای مشتریان خود انجام دهند.  

  • اعتماد
تأسیس یک شرکت فین‌تک موفق مانند بالا رفتن از یک سربالایی است. در حقیقت یک مبارزه مداوم با رقبا و مهمترین آن‌ها بانک‌های سنتی است. پیشرفت یا کسب جایگاهی مناسب در این بازار بسیار دشوار است. به همین دلیل پیروزی در رقابت صنعت مالی و کسب اعتماد در بین مشتریان یکی از چالش‌های مهم و جدی پیش روی شرکت‌ها یا استارتاپ‌های فین‌تک است. 
بسیاری از بانک‌ها همکاری با شرکت‌های فین‌تک را برای شهرت و اعتبارشان نامناسب تلقی می‌کنند، به اعتقاد آن‌ها حمایت و پشتیبانی از یک استارتاپ فین‌تکی امری پرخطر است. بنابراین در اکثر موارد، به دلیل عدم تمایل بانک‌ها به همکاری با شرکت‌های فین‌تک، بسیاری از کسب و کارهای فین‌تک به تنهایی تلاش کنند تا در این رقابت پیروز شده و خدمات مالی خود را به مشتریان ارائه دهند. 
عدم اعتماد مانعی بزرگ و اساسی است، عدم مقابله با این مانع منجر به بی‌ثباتی و عدم پیشرفت شرکت فین‌تک شما در این بازار پر تردد می‌شود. بهترین کار ایجاد اطمینان و عملکرد شفاف است. با اینکار هم مشتریان و هم بانک‌ها و سایر شرکت‌ها و نهادهای مالی به استارتاپ فین‌تک شما اعتماد می‌کنند. حتی ممکن است اعتبار و شهرت مورد نیاز بانک‌ها برای همکاری بیشتر را هم به‌دست آورید. 
فراموش نکنید مادامی که پای صنعت مالی در میان باشد، اعتماد و شهرت همواره حرف اول را می‌زند. مشریان ممکن است از این مسئله آگاه نباشند که یک شرکت فین‌تک مانند یک بانک تحت نظارت قانون و مقررات است. پول یک موضوع حساس است و برای موفقیت ایجاد اطمینان خاطر بیشتر در مشتریان از اهمیت بالایی برخوردار است. 
برای اینکه شرکت‌های فین‌تک به یک منبع مالی کاملاً مورد اعتماد تبدیل شوند، باید با مشتریان خود صادقانه و شفاف رفتار کنند. برای غلبه بر مانع اعتماد باید فرایند انجام خدمات مالی و قانونی بودن فعالیت‌های شرکت فین‌تک برای مشتریان کاملاً مشخص باشد. 
هرگز فکر نکنید می‌توانید بانک‌ها را از چرخه خدمات مالی حذف کنید، آن‌ها بسیار قدرتمندتر از چیزی هستند که تصور می‌کنید، بهتر است با دشمنان خود متحد شوید. 
از همه ظرفیت‌ها و توانایی‌های خود برای غلبه بر موانع و چالش‌های موجود استفاده کنید. قبل از وقوع بحران می‌توانید بسیاری از آن‌ها را از مسیر پیش رو حذف کنید. یک کارآفرین هوشمند به خوبی می‌دانید با رعایت قوانین مربوط به خدمات مالی، راه‌اندازی و معرفی به موقع، استفاده مناسب از تکنولوژی، خلاقیت در توسعه ایده اولیه، پیدا کردن یک شریک مناسب و قدرتمند و ایجاد اعتماد و اطمینان خاطر در مشتریان خود در این بازار رو به رشد به موفقیت دست یابد.