نقش اینترنت اشیاء در بازاریابی

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳۹۹/۰۵/۲۷


اینترنت اشیاء یا IoT در بازاریابی از جمله حوزه‌های ناشناخته برای تیم‌های بازاریابی در سرتاسر جهان است. اینترنت اشیاء که در گذشته فقط در برخی حوزه‌ها و کسب و کارهای ویژه حضور داشت، امروزه به گزینه‌ای متداول برای تمامی کسب و کارها تبدیل شده است. 

در حقیقت اینترنت اشیاء یک نوع انقلاب تکنولوژیکی را ایجاد کرده که در آینده تمامی حوزه‌ها را تحت تأثیر قرار خواهد داد. همراه با IoT موج عظیمی از امکانات جدید عرضه می‌شوند که می‌توانند چهره تکنولوژی در دنیای کنونی را به نحوی قابل توجه در آینده تغییر دهند.  

به لحاظ آماری گزارش‌های متعددی نشان دهند که استفاده از اینترنت اشیاء در بازاریابی، تغییرات بسیاری را در حوزه تجارت و روش اجرای آن ایجاد کرده است. به علاوه تحقیقات حاکی از آن است که اینترنت اشیاء نقش مهمی در بهبود تجربه مشتریان دارد و میزان استفاده از این فناوری نسبت به گذشته افزایش یافته است. این نتایج تقریباً اکثر افراد را متقاعد می‌کند که اینترنت اشیاء (IoT) و بازاریابی ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند. هر روز تحقیقات جدید در این زمینه ارائه می‌شود و نتایج آن‌ها حاکی از اهمیت روز افزون IoT در بازاریابی است. 
نتایج مربوط به تراکنش‌های مالی نیز نشان می‌دهد استفاده از دستگاه‌های IoT در حوزه بازاریابی و همچنین پلتفرم‌های بازاریابی IoT افزایش یافته است. روش‌های متعددی برای استفاده از IoT در بازاریابی وجود دارد که باعث ارتقای کسب و کار و سطح تجارت شما می‌شود. در ادامه به برخی از این روش‌ها اشاره شده است. 

بهبود تجربه مشتری 

مشارکت مشتری فاکتور اصلی در درآمدزایی هر کسب و کاری است. نوآوری‌های در زمینه اینترنت اشیاء به طور مثال ردیاب‌های هوشمند و کارتخوان‌های قابل حمل برای افزایش ارتباط با مشتری استفاده می‌شود. اپلیکیشن‌های اینترنت اشیاء بازاریابی را می‌توان از طریق گوشی‌های تلفن همراه ارائه کرد، به کمک این اپلیکیشن‌ها تبادلات مالی به راحتی انجام می‌شود و ردیاب‌های هوشمند به خریداران این امکان را می‌دهند تا اقلام خود را پیگیری کنند و در نتیجه سطح رضایت مشتری را بهبود می‌دهد.
امروزه بسیاری از سازمان‌ها از تبلیغات محلی استفاده می‌کنند تا تجربه‌ای بی‌نظیر و غیر قابل مقایسه به مشتریان ارائه دهند و به کمک اینترنت اشیاء در بازاریابی به اهداف اصلی خود دست یابند. حتی بسیاری از متخصصین حوزه آب و برق و گاز و تأسیسات رفاهی نیز می‌توانند از مزایای اینترنت اشیاء استفاده کرده و بسیاری از مشکلات این حوزه را شناسایی کنند و به کمک کنتورهای هوشمند و سایر تکنولوژی‌های هوشمند این مشکلات را برطرف کنند. 

افزایش درآمد 

اینترنت اشیاء دروازه‌ای برای ظهور کسب و کارها و منابع درآمدی جدید است. این تکنولوژی به سازمان‌ها کمک می‌کند تا از طریق برنامه‌ها و شیوه‌های مدرن سودهای قابل توجهی به‌دست آورند. مدرن‌سازی سازمان‌ها بر مبنای اینترنت اشیاء به ایجاد کاربردهای جدید و شگفت‌انگیز، کاهش مدت زمانی که برای آشکار شدن میزان موفقیت لازم است و افزایش بازده مشارکت‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها کمک می‌کند. اینترنت اشیاء (IoT) در آینده تغییر و تحولات بیشتری را ایجاد می‌کنند، به طوری که سازمان‌ها با استفاده از وسعت IoT با گروه بزرگی از مخاطبان جهانی در ارتباط خواهند بود و می‌توانند مزایای IoT برای مشتریان را افزایش دهند. 

ارتقای قابلیت‌ها و توانایی‌های اصلی 

توسعه راندمان و صلاحیت‌ها و توانمندها یکی از اقدامات مهم است که سازمان‌ها می‌توانند به کمک آن از افزایش بهره‌وری و درآمد اطمینان حاصل کنند. گجت‌های IoT می‌توانند به بخش‌های مختلف کسب و کار کمک کرده تا درخواست‌ها را به صورت دقیق بررسی کنند و با فراهم آوردن امکان ردیابی در زمان واقعی مراحل مختلف کار را به نحوی مطلوب انجام دهند. 
سازمان‌ها همچنین به کمک اینترنت اشیاء می‌توانند اطلاعات مربوط به نیروی کار را گردآوری کرده و بیشترین مدت زمان سودآور بودن آن‌ها برای سازمان را شناسایی کنند و مسئولیت‌ها و اجتماعات اساسی و مهم را برنامه‌ریزی کنند. گجت‌ها به کمک اینترنت اشیاء می‌توانند نشانه‌های بهبود و ارتقای استراتژی بازاریابی را نشان دهند، به کارمندان در شناسایی مشکلات فنی کمک کنند و برای حل و فصل مشکلات پیش از وقوع برنامه‌ریزی کنند. 

افزایش تجارت 

تفکیک تمایلات و رفتار مشتری از اهمیت قابل ملاحظه‌ای برای موفقیت هر صنعت یا کسب و کاری برخوردار است. شرکت‌های فروشگاهی به کمک مزایای IoT می‌توانند اطلاعات جمع‌آموری شده از طریق وب‌سایت، شبکه‌های اجتماعی، دوربین‌های مداربسته و سایر منابع را ردیابی، کنترل، بازبینی و تفکیک کنند. در این شرایط اطلاعات و تجربه مورد نیاز برای پیش‌بینی تمایلات خریداران و فرصت‌های تجاری آتی در اختیار سازمان قرار می‌گیرد، در واقع هدف اصلی این است که سازمان بتواند ساختار گزینه‌های مختلف تجاری را تعیین کند و برای هر گزینه شیوه‌های مدیریتی اختصاصی با سطح تعهد مطلوب‌تر را پیشنهاد دهد. به کمک این تکنولوژی شرکت‌ها می‌توانند مشتریان اصلی خود را شناسایی کنند و آن‌ها را حفظ کرده و سطح وفاداری آن‌ها به شرکت را توسعه دهند. 

پشتیبانی و تأمین اطلاعات 
داده‌ها و اطلاعات به یکی از مهمترین ابزارهای موفقیت کسب و کارهای مختلف تبدیل شده است. به طور مثال در کسب و کارهای مربوط به خودرو، به نحوی روز افزون از مزایای اینترنت اشیاء استفاده می‌شود تا وسایل نقلیه بتوانند بدون اشتباه اطلاعات را به‌دست آورده و ردیابی کنند و به نحوی کارآمدتر با شهرهای هوشمند ارتباط داشته باشند. بخش خودرو در آینده بیشتر با سمت برنامه‌های مبتنی بر اطلاعات حرکت خواهد کرد و با تغییر و تحولات بیشتری نسبت امروز مواجه خواهد شد. 
حتی تولیدکنندگان تجهیزات اصلی نیز شاهد این تغییر و تحول هستند و تلاش می‌کنند از کسب و کارهای جدید و اینترنت اشیاء برای ارزیابی و استفاده از اطلاعات در بخش‌های مختلف استفاده کنند. 
مزایای گسترده راهکارهای اینترنت اشیاء به سازمان‌ها کمک می‌کنند تا هزینه‌ها و مسئولیت‌های تجاری به نحوی کارآمدتر و مطلوب‌تر کاهش دهند. این موقعیت در صورتی قابل اجرا است که سازمان‌ها به کمک گجت‌های بسیار هوشمند از طریق وب با یکدیگر در ارتباط باشند، اینترنت اشیاء (IoT) با در اختیار گذاشتن فوری اطلاعات عملیاتی می‌تواند از سازمان‌ها پشتیبانی کند تا هوشمندانه‌تر عمل کنند و در عین حال هزینه‌های مربوطه را کاهش دهند. 
گجت‌های اینترنت اشیاء (IoT) را می‌توان برای ردیابی و کاهش زمان انجام کار در هر حوزه‌ای استفاده کرد، به علاوه به پیش‌بینی نقاط ضعف یا اشتباهات آتی کمک می‌کند. به طور کلی بازاریابی مبتنی بر اینترنت اشیاء باعث بهبود موقعیت کسب و کار و عملیات‌های کاری و تجاری می‌شود. به کمک این تکنولوژی می‌توان رفتارهای مشتری را پیش‌بینی کرد و بر اساس آن استراتژی بازاریابی خود را توسعه داد.