نکاتی کلیدی درباره اینترنت وسایل نقلیه

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۵/۲۳

مروزه بیشترین پیشرفت‌ها در حوزه تکنولوژی در زمینه دستگاه‌های هوشمند مشاهده می‌شود. تمامی صنایع و به ویژه صنایع خودروسازی به این حوزه توجه ویژه‌ای نشان می‌دهند. کاربرد سیستم‌های متصل و استفاده از اینترنت در خودروهای مدرن به سمتی پیش می‌رود که دیگر هیچ رویایی درباره خودروهای خودران و بدون راننده غیر قابل تصور نیست.


با توجه به سرعت پیشرفت تکنولوژی، فشار روز افزونی بر صنعت خودروسازی است که تولیدات خود را از مکانیک محور بودن خارج کرده و به سمت تولید وسایل نقلیه با محوریت نرم‌افزاری حرکت کند. خودروسازان و تأمین‌کنندگان قطعات در آینده مجبور خواهند شد راهکارهای نرم‌افزار محور را در تولیدات خود پیاده‌سازی کنند تا همگام با پیشرفت‌ها و سطح انتظارات مشتریان بمانند. 
از زمان ظهور فورد مدل تی (Model-T) تا خودروهای پیشرفته و خودران شاهد پیشرفت چشمگیر صنعت خودروسازی در قرن گذشته بوده‌ایم. از آنجا که انتظار می‌رود پیشرفت تکنولوژی حتی بیشتر از قبل ادامه یابد، مصرف‌کنندگان نیز انتظار دارند خودروها به میزان بیشتری از تکنولوژی‌های دیجیتالی و نرم‌افزاری برخوردار باشند. خودروسازان برای بقا در این بازار رو به رشد باید نوآوری‌های روز دنیا و راهکارهای نرم‌افزار محور را بر روی محصولات خود پیاده‌سازی کنند. 

آشنایی با اینترنت وسایل نقلیه 
در حال حاضر هنوز مشخص نیست شرکت‌های خودروسازی چگونه می‌توانند بین سازگاری سریع با تکنولوژی روز و اجرای موفقیت‌آمیز این پروژه‌ها تعادل ایجاد کرده و به اهداف خود دست یابند. یکی از موانع پیش رو مقررات استفاده از نرم‌افزارها و پذیرش بسیاری از تکنولوژی‌ها در جامعه است. با این حال یک موضوع قطعی است و آن صنعت خودروسازی با موج جدید تغییرات روبرو خواهد شد. به احتمال قوی تا 10 سال آینده خودروهای خودران، الکترونیکی و مجهز به آخرین تکنولوژی بازار خودرو را تحت سلطه خود خواهند گرفت و فرصت‌های حمل و نقل سریع‌تر، ایمن‌تر، راحت‌تر و حتی مقرون به صرفه‌تر را به وجود آورند
پیش‌بینی شده طی یک تا دو سال آینده حدود 98 درصد از خودروهای جدید به صورت خودروهای متصل تولید شوند. خودروهای متصل باعث خواهند شد تجربه رانندگی همراه با دستیار راننده بهبود یابد، اطلاعات مربوط به وسیله نقلیه در زمان واقعی ارسال شود و خدمات راحتی و آسایش داخل خودرو به نحوی چشمگیر بهتر شود. طی دهه آتی صنعت خودروسازی در جهان هیچ انتخابی به غیر از پیاده‌سازی مدل‌های مشتری محور ندارد. برای این منظور خودروها باید به پلتفرم‌های نرم‌افزاری تبدیل شوند تا امکانات مد نظر مشتریان به نحوی عالی فراهم شود. 
برنامه‌های کاربردی متنوعی برای خودروهای متصل وجود دارد، به علاوه در آینده بسیاری از این خدمات از جمله نظارت بر سلامت خودرو، برنامه زمان‌بندی تعمیر و نگهداری، نظارت بر رفتار و بسیاری دیگر در خودروهای متصل قابل اجرا هستند. با پیشرفت شبکه اتصال به اینترنت مانند شبکه 5G و توسعه قابلیت‌های ابری به زودی خدمات اینترنت و ابری به بخش جدایی‌ناپذیر از خودروها تبدیل می‌شوند. 
هنگامی که خودروهای خودران آماده حضور در خیابان‌ها باشند، رانندگان تاکسی، کامیون و خدمات حمل و نقل به شدت تحت تأثیر قرار خواهند گرفت. رانندگان به جای اینکه شخصاً رانندگی را انجام دهند، تبدیل به مالک یا متصدی ناوگان خودران می‌شوند. تصور کنید یک راننده تاکسی به جای اینکه خودش رانندگی کند، می‌تواند یک یا چند تاکسی ربات اجاره یا خریداری کند و سپس شروع به راه‌اندازی کسب و کار متعلق به خود کند، تنها کاری که باید انجام دهد یادگیری نحوه استفاده از نرم‌افزار نصب شده روی وسیله نقلیه است. این آینده‌ با وجود پیشرفت تکنولوژی خیلی هم دور از تصور است. 
همین حالا نیز بسیاری از افراد از مزایای خودروهای متصل و نرم‌افزار محور استفاده می‌کنند. به طور مثال می‌توان به تاکسی‌های اینترنتی اشاره کرد. ناوگان شرکت‌های ارائه‌دهده خدمات حمل و نقل اینترنتی همگی متصل به اینترنت هستند و مسافر به راحتی می‌تواند از طریق گوشی تلفن همراه خود برای سفر برنامه‌ریزی کند و هزینه سفر را نیز اینترنتی پرداخت کند.

رویکرد مبتنی بر فضای ابری
طراحی، ساخت و مدیریت انواع جدید نرم‌افزارهای تجاری و آزمایش آن بر روی خودروهای متصل وابسته به تکنولوژی‌های مبتنی بر راهکارهای ابری یا Cloud  است. تکنولوژی‌های مبتنی بر فضای ابری به بخش مهمی از زندگی روزمره انسان‌ها تبدیل شده است. از تکنولوژی‌های مبتنی بر فضای ابری گرفته تا اینترنت اشیاء همگی امکان اتصال به انواع دستگاه‌های هوشمند را برای ما فراهم کرده‌اند. شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات حمل و نقل مسافر در حال حاضر از ابزارهایی برای ارائه خدمات متصل استفاده می‌کنند، با توسعه این ابزارها و پیشرفت شبکه اینترنت، کسب و کار این شرکت‌ها نیز موفق‌تر و سودآورتر خواهد شد.  
تا به حال تکنولوژی‌های مبتنی بر فضای ابری نقش مهمی در تبدیل وسایل نقلیه حمل و نقل محور به وسایل نقلیه متصل و پیشرفته ایفا می‌کنند. اما با توجه به حجم بالای داده‌هایی که یک خودرو متصل به اینترنت می‌تواند تولید کند، حجم بالای پردازش و آنالیز داده‌ها و اجرای خدمات خودروهای متصل نیاز به رویکردی تخصصی‌تر دارد. 
استفاده بیش از حد از رویکردهای مبتنی بر فضای ابری هر روز افزایش می‌یابد و این راهکارها در آینده‌ای نزدیک می‌تواند کل عملکرد سیستم خودرو را در دست گیرد. داده‌های مربوطه اموری همچون هدایت خودرو، تعامل بین راننده و مسافر و از همه مهمتر اجرای سیستم‌های ایمنی خودرو را در دست گرفته و همه چیز را تحت کنترل دارند. به همین دلیل هرچه تقاضا برای خودروهای متصل و استفاده از اینترنت وسایل نقلیه افزایش می‌یابد، رویکرد مورد استفاده نیز باید ارتقا یابد. در رویکردهای هوشمند سازی، پردازش دقیق‌تر داده‌ها و اجرای خدمات متصل به کامپیوتر خودرو انجام خواهد شد. 
به طور مثال حسگرهای خودرو می‌توانند موقعیت موتور را اعلام کنند. در صورت استفاده از چنین رویکردهایی، داده‌های حاصل نیاز نیست به مرکز داده‌ها ارسال شوند تا از آنجا مشخص شود چه موضوعی عملکرد موتور را تحت تأثیر قرار داده است. داده‌ها در داخل سیستم کامپیوتری روی خودرو پردازش شده و حتی با قطع اتصال به اینترنت هم این سرویس می‌تواند به کار خود ادامه دهد. 
البته حتی با روی کار آمدن نسل پنجم شبکه اینترنت و بهره‌مندی از توانایی‌های رویکردهای نوین نیز چندین سال طول می‌کشد تا نمونه‌های عالی و بدون نقض خودروهای متصل روانه بازار شوند. وقتی شرکت‌های خودروسازی قادر به اجرای رویکردهای هوشمند سازی به طور کامل در تولیدات خود باشند، باید منتظر نسل جدیدی از خودروها در خیابان‌ها باشیم. همان طور که خدمات ابری کنونی باعث تغییر شگفت‌انگیز در نسل خودروها شدند. 

خودروهای نرم‌افزار محور 
اکنون زمان آن رسیده است که شرکت‌های خودروسازی به ارائه خدماتی فراتر از خدمات سنتی خود فکر کنند، در آینده نزدیک اینترنت وسایل نقلیه دیگر انتخاب نیست، بلکه اجبار است. در حال حاضر بسیاری از برنامه‌های اینترنت اشیاء از جمله سیستم موقعیت‌یاب خودرو، سیستم هشدار عیب‌یابی پیشرفته، نرم‌افزار دسترسی به تعمیرگاه‌ها، مسیریابی، پرداخت هزینه و بسیار برنامه‌های دیگر برای خودروها قابل استفاده هستند. 

موضوع بسیار مهم در رابطه با خودروهای متصل، نحوه تعامل خودرو با سایر نرم‌افزارها و پلتفرم‌ها است. در واقع منظور دسترسی به خودرو از طریق یک نرم‌افزار جامع است. به همین دلیل در طراحی و تفکر اولیه خودروهای متصل به جای اولویت دادن به سازگاری با برنامه‌های کاربردی مخصوص رانندگان، باید توسعه سیستم‌های متصل را در اولویت قرار داد. سیستم‌های متصل همان برنامه‌های کامپیوتری هستند که به صورت آنلاین برای راننده یا مسافر قابل اجرا می‌شوند. در حقیقت بسیاری از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی حمل و نقل مسافری از این سامانه‌های متصل استفاده می‌کنند.  تا با رانندگان و مسافران در تعامل باشند. 

این سیستم‌ها امکان استفاده و پردازش داده‌ها، مدیریت پرداخت الکترونیک، حصول اطمینان از رعایت قوانین، ارسال پیام به راننده و مسافر و بسیار موارد دیگر را به کاربر می‌دهند. با نصب سیستم‌های متصل روی خودروها، شرکت‌های حمل و نقل خودشان می‌توانند نرم‌افزار خودرو را به صورت اختصاصی اجرا کنند.  

سیستم‌های متصل همزمان با استارت وسیله نقلیه شروع به کار می‌کنند و داده‌های مربوطه را به سیستم‌های ابری انتقال می‌دهند و برنامه اختصاصی روی کامپیوتر هر وسیله نقلیه را اجرا می‌کنند. با وجود چنین سیستم‌هایی خودرو به یک پلتفرم نرم‌افزاری تبدیل می‌شود که نصب و اجرای آن بسیار ساده است. وقتی خودرو به صورت نرم‌افزار محور تولید شود، سیستم متصل همیشه به روز رسانی می‌شود، همواره توسط تولیدکننده خدمات کنترل می‌شود و ایمنی و امنیت خودرو و سرنشینان هرگز به مخاطره نمی‌افتد. 

آینده اینترنت وسایل نقلیه 
صنعت خودروسازی برای افزایش میزان سود و درآمد خود در آینده باید بر موانع اتصال به اینترنت غلبه کند. با استفاده از نوآوری‌های موفق این صنعت می‌تواند همان راه پیشرفت تلفن‌ها و دستگاه‌های هوشمند را در پیش گیرد. وقتی خودرو به یک پلتفرم نرم‌افزاری تبدیل شود، فرصت‌های شگفت‌انگیزی پیش روی شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات حمل و نقل قرار می‌گیرد و حمل و نقل راحت‌تر، مشتری محورتر و البته مقرون به صرفه‌تر برای راننده و مسافر خواهد بود.