پیامک‌های تراکنشی و تأثیر آن بر کسب کارها

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳۹۹/۰۷/۲۱

پیامک‌های تراکنشی می‌توانند باعث افزایش آگاهی نسبت به برند، بهبود خدمات مشتری و درآمد و سود بیشتر شود، محتوا و لحن پیامک تراکنشی با پیامک تبلیغاتی تفاوت دارد و به نحوی قابل توجه به تقویت روابط با مشتری کمک می‌کند. 

پیامک تراکنشی چیست؟ 
پیامک‌های تراکنشی به عنوان مکاتبات تجاری مهم طبقه‌بندی می‌شوند و نقش محوری در بهبود تجربه مشتری ایفا می‌کند. از جمله پیامک‌های تراکنشی می‌توان به پیامک یادآورنده قرار ملاقات، تأیید سفارش، تحویل مرسوله، بررسی درخواست اشاره کرد. کدهای تأیید که به عنوان بخشی از پیام‌های احراز هویت دو عاملی از طریق پیامک ارسال می‌شوند نیز جزو پیامک‌های تراکنشی هستند. 
پیامک‌های تبلیغاتی بر بازاریابی و تبلیغ یک محصول یا خدمات تمرکز دارند، پیامک‌هایی که حاوی کد تخفیف، اطلاع‌رسانی، کد هدیه، پیشنهاد ویژه برای مشتریان VIP هستند، حتی کمپین‌های آگاه‌سازی نسبت به یک برند نیز در این گروه قرار می‌گیرند. 
برخی از کسب و کارها از هر دو نوع پیامک استفاده می‌کنند، با افزودن پیامک‌های تراکنشی به کمپین‌های خود، خدمات با ارزش‌تری را به مشتریان پیشنهاد می‌دهند و نرخ تعامل و واکنش نسبت به پیامک را افزایش می‌دهند. 
هر دو پیامک تراکنشی و تبلیغاتی را می‌توان در استراتژی بازاریابی پیامکی خود قرار دهید. به همین علت بهتر است قوانین مربوط به هر دو نوع پیامک را قبل از اجرای کمپین مطالعه کنید و فرایندهای بازاریابی خود را مطابق با قوانین کشور تنظیم کنید. 
رعایت قوانین و مقررات موجود در حوزه پیامک تضمین می‌کند که کسب و کار شما مطابق با اصول قانونی و اخلاقی مربوط به محتوای کتبی و ارسال پیامک انجام می‌شود. به طور مثال برای ارسال پیامک نیاز به کسب اجازه از مشترک تلفن همراه است، مشترکین باید شخصاً اجازه ارسال پیامک را به شما بدهد. عدم رعایت قوانین باعث جریمه و مجازات شدن شرکت می‌شود. 

مزایای پیامک‌های تراکنشی به عنوان یک کانال ارتباطی 
پیام تراکنشی را علاوه بر سامانه پیام کوتاه، می‌توان از طریق ایمیل هم ارسال کرد. از همه کانال‌های ارتباطی آنلاین نمی‌توان برای پیامک‌های تراکنشی استفاده کرد. به طور معمول مشتری محموله خود را همزمان با پیامک تأیید تحویل کالا، دریافت می‌کند. 
پیامک تأیید وقت پزشک یا کلینیک، یکی از مواردی است که به تازگی در بسیاری از کشورهای جهان استفاده می‌شود. از طریق این نوع پیامک‌های تراکنشی کلینیک یا مطب پزشک می‌تواند وقت مشتری را تأیید و یادآوری کند یا در شرایط خاص لغو شدن آن را به اطلاع ایشان برساند. این کار مانع انتظارهای طولانی مدت برای نوبت ویزیت می‌شود. 
پیامک یکی از سریع‌ترین و بهترین راه‌های ارتباط با مخاطب است که شرکت‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند. اما پیامک‌های تراکنشی بهترین راه برای ارائه خدمات به مشتریان است. در ادامه دلایل آن را مرور می‌کنیم: 

تحویل به موقع و سریع پیام، در کنار نرخ بالای خواندن پیام 
پیامک به طور کلی بهتر از سایر کانال‌های ارتباط با مشتری دیده می‌شود. شانس مطالعه ایمیل‌های بسیار کمتر از پیامک است، زیرا ایمیل ممکن است به بخش اسپم رفته و هرگز خوانده نشود. گاهی به دلیل کندی یا قطعی اینترنت، امکان مطالعه ایمیل یا استفاده از سایر کانال‌های ارتباط با مشتری وجود ندارد، اما پیامک همواره در دسترس است. امروزه علیرغم پیشرفت شبکه‌های وای فای و اینترنت همراه و روی کار آمدن انواع شبکه‌های اجتماعی، اکثریت شرکت‌ها و سازمان‌ها از سامانه پیام کوتاه (پیامک) برای ارسال کدهای تأیید سفارش یا تأیید ارسال محموله استفاده می‌کنند. 
پیامک سریع و آسان است و به راحتی برای تمامی افراد دارای گوشی تلفن همراه ارسال می‌شود. به کمک پیامک دیگر نیاز نیست نگران عدم ارسال پیام تأیید سفارش برای مشتریان باشید. پیام‌های تأیید سفارش و تحویل سفارش یا تأیید هویت از جمله مهمترین پیام‌های تراکنشی هستند، برای ارسال این پیام‌ها به مشتری هیچ راهی بهتر از سامانه پیام کوتاه نیست. 
با توجه به ماهیت پیام تراکنشی باید از روشی برای ارسال آن استفاده کرد که شانس خوانده شدن آن بالاتر باشد. نرخ خوانده شدن پیامک، 98 درصد است. وقتی لازم است از ارسال پیامتان به مشتری اطمینان حاصل کنید، وقتی می‌خواهید به مشتری نشان دهید سفارش تأیید شده و پرداخت وی موفقیت‌آمیز بوده است، پیامک ساده‌ترین و سریع‌ترین روش است. 

پیامک روش مورد ترجیح اکثریت مشتریان 
تحقیقات نشان می‌دهد اغلب مشتریان ترجیح می‌دهند از طریق پیامک با کسب و کارها ارتباط داشته باشند. بیش از نیمی از مخاطبین ترجیح می‌دهند پیام‌های تراکنشی را از طریق پیامک دریافت کنند. از انواع پیامک‌های تراکنشی مهم می‌توان به هشدارهای بانکی (حدود 45 درصد) و تحویل سفارش (حدود 40 درصد) اشاره کرد. مردم ترجیح می‌دهند این پیام‌های مهم را از طریق یک روش قابل اطمینان و قابل ردیابی دریافت کنند. 

برخی از انواع مهم پیامک‌های تراکنشی
همان طور که تا به حال متوجه شده‌اید پیامک تراکنشی حاوی اطلاعاتی مربوط به خدماتی است که به مشتری ارائه می‌شود. 

به روز رسانی موقعیت 
در اینجا از پیامک برای اطلاع‌رسانی و به روزرسانی فرایند کار استفاده می‌شود. به طور مثال نشان می‌دهد سفارش یا خرید مشتری در چه مرحله‌ای قرار دارد. یک پیام مهم و حیاتی برای شرکت است و مشتریان کمک می‌کند در صورت رویارویی با هر نوع مشکلی در فرایند چگونه باید عمل کنند. ضمن اینکه به بهبود خدمات پس از فروش و پشتیبانی از مشتریان کمک می‌کند. 

تحویل سفارش 
یکی از شایع‌ترین و موثرترین پیامک تراکنشی، اطلاع رسانی درباره تحویل سفارش به مشتری است. این پیامک باعث ایجاد حس دلگرمی و اعتماد در مشتری می‌شود. 

درخواست اطلاعات 
برخی از کسب و کارها مشتری را ترغیب به تعامل با آن‌ها کرده تا مشکلات و عیوب خدمات و محصولات خویش را برطرف کنند. گاهی هم بدین طریق حساب کاربری مشتریان را به روز رسانی می‌کنند. 

یادآور زمان ملاقات 
ارسال یک پیامک یادآور کمک می‌کند احتمال عدم حضور در یک جلسه، قرار ملاقات، معاینه پزشکی یا هر نوع موقعیت مشابه به حداقل برسد. با ارسال پیامکی حاوی تاریخ، روز، ساعت ملاقات می‌توانید هم به مخاطب یادآوری کنید که در ساعت و روز مشخص شده یک قرار ملاقات دارد، هم این امکان را می‌دهید که از قبل برنامه‌ریزی کند و در صورت نیاز فرصت کافی برای لغو یا تغییر زمان داشته باشد. 

تأیید هویت 
یکی دیگر از انواع مهم پیامک‌های تراکنشی، پیامک احراز هویت دو عاملی و ارسال رمز عبور است. بسیاری از شرکت‌ها از این پیامک‌ها برای افزایش امنیت اطلاعات مشتریان در زمان ورود به حساب کاربری آنلاین خود استفاده می‌کنند. با توجه به اینکه پیامک فوراً ارسال و دریافت می‌شود، بهترین ابزار برای تأیید هویت کاربر است. 

پیامک‌های هشدار بانکی 
بانک‌ها به کمک پیامک می‌توانند وضعیت حساب و تراکنش‌های انجام گرفته را به مشتریان خود نشان دهند. بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین از پیامک برای نشان دادن موفقیت یا عدم موفقیت تراکنش پرداخت حساب استفاده می‌کنند و مشتری نیز از این طریق به راحتی می‌تواند پیگیری‌های لازم را انجام دهد. 
پیامک‌های تراکنشی به افزایش اعتماد، رضایت، وفاداری مشتری و در نهایت افزایش درآمد یک کسب و کار کمک می‌کند. به کمک پلتفرم‌ها و ابزارهای پیشرفته شرکت‌های حرفه‌ای و متخصص در زمینه پیامک می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن پیامک‌های تراکنشی را به سیستم خود اضافه کنید و با صرف هزینه‌ای اندک اعتماد مشتریان و در نتیجه سطح وفاداری آن‌ها به خود را افزایش دهید. 
به کمک پیامک‌های تراکنشی می‌توانید ارزش و اطلاعات مهمی را به مشتریان خود پیشنهاد دهید و آن‌ها را برای مدت زمان طولانی‌تری حفظ کنید.