کدام کسب و کارها باید از بازاریابی پیامکی استفاده کنند؟

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۷/۲۳

شرکت‌ها برای دستیابی به اهداف خود باید از استراتژی‌های بازاریابی متنوعی استفاده کنند، یکی از این استراتژی‌های موفق، بازاریابی پیامکی است.

 فناوری مورد استفاده در گوشی‌های تلفن همراه روز به روز پیشرفته می‌کند و هر روز جذابیت‌‌ها و قابلیت‌های بیشتری به گوشی‌ها اضافه می‌شود. پیشرفت‌ها و امکانات روی گوشی‌های هوشمند باعث شده میزان استفاده از گوشی‌های تلفن همراه به نحوی قابل توجه افزایش یابد. یکی از دلایل موفقیت بازاریابی‌های پیامکی نیز همین افزایش استفاده از گوشی تلفن همراه است. 
درست است که فناوری‌های نوین و رسانه‌های اجتماعی این روزها نظر اکثریت مردم را به خود جلب کرده است و در مقابل پیامک گزینه‌ای قدیمی در مقابل آن‌ها به شمار می‌رود. اما پیامک همچنان جذابیت‌های خود را حفظ کرده است و بازاریابی پیامکی یکی از برترین استراتژی‌های بازاریابی است. پیامک به کسب و کارها اجازه می‌دهد به طور مستقیم با خود مشتری در ارتباط باشند و پیام و فلسفه کاری‌شان را به آن‌ها انتقال دهند. 
به همین دلیل امروزه اکثر کارشناسان بازاریابی یا مارکتینگ توصیه می‌کنند تیم‌های بازاریابی حتماً از خدمات سامانه پیام کوتاه یا پیامک در استراتژی کلی بازاریابی خود استفاده کنند. هر کسب و کاری که داشته باشید می‌توانید از مزایای بازاریابی پیامکی بهره‌مند شوید. به کمک این راهکار می‌توانید همزمان با چندین مخاطب ارتباط سریع و مستقیم داشته باشید. 
زمان و هزینه استفاده از خدمات پیام کوتاه بسیار پایین است و در نتیجه شرکت‌ها با هر اندازه‌‌ای می‌توانند از آن استفاده کنند. در این مقاله به برخی از صنایع اشاره شده که بیش از سایرین می‌توانند از مزایای بازاریابی پیامکی استفاده کنند. ضمن اینکه با دلایل استفاده از این روش بازاریابی نیز بیشتر آشنا خواهیم شد. 

  • رستوران‌ها 
رستوران‌ها به راحتی می‌توانند از مزایای پیامک استفاده کنند. با ارائه کدهای تخفیف یا کوپن خرید یا هدایایی همچون ارسال رایگان سفارش می‌توانند مشتریان را ترغیب به حضور در رستوران خود کنند. 

  • بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها
بیمارستان‌ها با استفاده از پیامک یادآوری می‌تواند زمان و تاریخ ویزیت پزشک را مستقیماً به مراجعه‌کنندگان اطلاع دهند. یا در شرایط اضطراری، لغو یا تأخیر در وقت بیمار را از طریق پیامک اعلام کنند. به علاوه از پیامک‌های حاوی محتوای آموزشی یا اطلاعاتی می‌توانند با بیماران در ارتباط باشند. این موارد باعث افزایش اعتماد افراد به مرکز درمانی مربوطه می‌شود. 

  • باشگاه‌های ورزشی و آموزشگاه‌ها
باشگاه‌های ورزشی نیز از دیگر کسب و کارهایی هستند که به خوبی می‌توانند از مزایای بازاریابی پیامکی استفاده کنند. با ارسال پیامک می‌توانند زمان ثبت‌نام، تغییر در برنامه‌ کلاس، مسابقات ورزشی، تخفیف برای استفاده از خدمات، ارائه خدمات یا دوره‌های آموزشی جدید تنها برخی از کاربردهای پیامک در این رابطه است. از آنجا که می‌توانید مخاطبین را طبقه‌بندی کرده و پیامک را برای هر گروه جداگانه بفرستید، باشگاه‌ها و موسسات آموزشی می‌توانند آن را برای هر گروه جداگانه ایجاد کرده و ارسال کنند. 

  • فروشگاه‌های آنلاین و غیرآنلاین
کدهای تخفیف، حراج محصولات، اضافه شدن اقلام جدید به فروشگاه یا تکمیل موجودی انبار از جمله موارد استفاده از پیامک است که فروشگاه‌ها می‌توانند استفاده کنند. به علاوه فروشگاه‌های آنلاین می‌توانند از انواع پیامک‌ها استفاده کرده و ابتدا تا انتهای فرایند سفارش از مشتریان پشتیبانی کنند. 

  • شرکت‌های حمل و نقل کالا
شرکت‌های حمل و نقل کالا به خوبی می‌توانند از خدمات پیامکی برای ردیابی مرسوله‌ها و تحویل آن به مشتری استفاده کنند. این کار باعث قابل اعتمادتر شدن فرایند کار می‌شود، مشتری به راحتی می‌تواند از طریق پیامک‌ها متوجه شود که بسته چه زمانی و از کجا ارسال شده است و چه زمانی و در کجا باید آن را تحویل بگیرند. 
موارد مذکور تنها برخی از صنایع هستند که می‌توانند به بهترین شکل از خدمات سامانه پیام کوتاه یا پیامک استفاده کنند. اما چرا باید پیامک را به جای سایر کانال‌ها برگزینند؟ 

  • دلایل استفاده از بازاریابی پیامکی 
بر اساس آنالیزهای اپراتورهای تلفن همراه در سرتاسر جهان، بازاریابی پیامکی از سال 2015 تا به حال در بین 3 راهکار بازاریابی برتر در جهان بوده است. فرقی ندارد شما چه کسب و کاری را مدیریت می‌کنید، پیامک می‌تواند به بهبود فروش، بازگشت سرمایه، ارائه خدمات بهتر، پشتیبانی از مشتریان و بسیار عوامل دیگر کمک کند. 
علیرغم پیشرفت انواع کانال‌های بازاریابی اینترنتی، پیامک همچنان نقش حیاتی در بازاریابی ایفا می‌کند. پیامک برای تیم بازاریابی و کاربر مقرون به صرفه است، قابلیت دسترسی بالاتری نسبت به سایر روش‌های بازاریابی به ویژه انواع اینترنتی دارد. 
اکثریت افراد به سختی می‌توانند در برابر باز کردن و خواندن یک پیامک مقاومت کنند. به همین دلیل نرخ خواندن کمپین‌های پیامکی بسیار بالاتر از حد تصور است. به علاوه وقتی افراد در اکثر اوقات روز گوشی تلفن همراهشان را در دست دارند، فوراً متوجه پیامک ارسالی می‌شوند و حتی اگر آن را باز نکنند محتوای آن بر روی صفحه گوشی‌های هوشمند دیده می‌شود. از آنجایی که پیامک‌های بازاریابی به طور معمول جذاب و حاوی پیشنهادهای شگفت‌انگیز است، مخاطب را ترغیب به باز کردن آن می‌کنند. 
این قدرت جذب مخاطب در کنار قابل ردیابی و قانونی بودن پیامک‌ها، باعث شده تا همواره در بین برترین روش‌های بازاریابی باقی بماند. با وجود جذابیت‌های کانال‌های آنلاین بازاریابی، این قابلیت‌ها در هیچ کدام مشاهده نمی‌شود. بر این اساس است که استفاده از بازاریابی پیامکی به یک «باید» برای اکثر کسب و کارها تبدیل شده است. چراکه بدون آن نمی‌توانند به اهداف کلی استراتژی بازاریابی خود دست یابند. 

  • پیامک فراتر از تبلیغات است 
درست است که کوپن‌های خرید، تخفیف‌ها، پیشنهادهای حراج، تبلیغات و هزاران محتوای تبلیغاتی دیگر از انواع رایج پیامک‌ها به شمار می‌روند، اما آیا پیامک تنها همین قابلیت‌ها را دارد. ارتباط دو طرفه و مستقیم بین مشتری و شرکت به لطف بازاریابی پیامکی به فرایندی ساده تبدیل شده است. کسب و کارها می‌توانند با ایجاد کمپین پیامکی مطلوب و کارآمد و استفاده از خلاقیت و تکنیک‌های برتر بازاریابی روابط تجاری قابل اعتماد و بلندمدت با مشتریان خود ایجاد کنند. 
به کمک پیامک می‌توانید نظرات و بازخوردها از خدمات و محصولات خود را جمع‌آوری کنید و با آنالیز آن‌ها ضمن اصلاح نقاط ضعف خود، پشتیبانی بهتری هم از مشتریان داشته باشید. با ارسال اطلاعات و مطالب مهم و با ارزش می‌توانید آن‌ها را سرگرم کنید، به جای اینکه با ارسال پیامک‌های صرفاً تبلیغاتی باعث آزار آن‌ها شوید. 
با افزودن لینک به پیامک‌های ارسالی می‌توانید مشتریان را مستقیم به صفحه اجتماعی یا وب‌سایت خود منتقل کنید. در آنجا می‌توانند اطلاعات و مطالب جامع‌تری درباره شما و خدمات و محصولاتی که ارائه می‌دهید مطالعه نمایند. یا می‌توانید آن‌ها را دعوت به حضور در یک رویداد کنید یا حتی بخواهید نظرات خود را برای شما ایمیل کنند. موارد بسیاری هستند که شرکت‌ها می‌توانند به کمپین بازاریابی پیامکی خود اضافه کنند و به جای آزار مردم، باعث هیجان و سرگرمی ایشان شوند. 
بازاریابی پیامکی روشی مقرون به صرفه است که ضمن ارتباط مستقیم با مشتری به سرعت به نتایج مطلوبی هم دست می‌یابد. پیامک از ماهیت صمیمانه‌تری نسبت به برخی روش‌های بازاریابی برخوردار است و می‌تواند به راحتی با مخاطبین ارتباط برقرار کند. با مدیریت ایده‌آل کمپین بازاریابی پیامکی می‌توانید نتایج مطلوبی از این روش شگفت‌انگیز به دست آورید و تا مدت‌ها مشتریان خود را حفظ کنید.