3 برداشت اشتباه درباره پیامک

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۳۹۹/۰۶/۰۳


برداشت‌ها و تصورات اشتباه در بازاریابی پیامکی هم مانند تمامی کانال‌های بازاریابی وجود دارد، مدیران شرکت‌ها برای افزایش کارایی این راهکار باید به خوبی آن‌ها را ارزیابی کنند. احتمالاً بسیاری از این برداشت‌های اشتباه درباره پیامک‌ها را شنیده‌اید. 

مشتریان انتظار دارند به موقع از طریق پیامک پاسخ مناسب را دریافت کنند. به همین دلیل کانال منتخب اکثریت مشتریان در حال حاضر پیامک‌های تجاری است. حدود 80 درصد از شرکت‌ها هم‌اکنون با استفاده از پیامک‌های تجاری با مخاطبین خود ارتباط برقرار می‌کنند. منتظر چه هستید؟ 

آیا همچون بسیاری از کسب و کارها به تصورات اشتباه درباره پیامک‌ها باور دارید، به همین دلیل تا به حال در این زمینه فعالیت نکرده‌اید؟ این برداشت‌های اشتباه باعث می‌شوند مشتریان آینده، مشتریان راغب و مشتریان کنونی خود را از دست دهید. 


3 برداشت اشتباه و حقایقی درباره خدمات پیام کوتاه  

فقط 28 درصد از فروشندگان در حال حاضر از طریق پیامک با مشتریان ارتباط برقرار می‌کنند. برداشت‌های اشتباه باعث می‌شود فروشندگان از پیامک‌های تجاری برای بازاریابی و ارتباط با مشتریان استفاده نکنند. 


  • 50 درصد از فروشندگان اعتقاد دارند که هیچ گونه پلتفرم مطلوب برای ارسال پیام وجود ندارد 

طی سال‌های اخیر تکنولوژی پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته است. یک پلتفرم ارسال پیام بسیار ساده وجود دارد که نه تنها به فروشندگان کمک می‌کند از طریق سیستم CRM (مدیریت ارتباط با مشتری) به مشتریان پیامک ارسال کنند، بلکه کمپین‌های بازاریابی و برنامه‌های تبلیغاتی دارای اپلیکیشن‌های از قبل تنظیم شده به صورت خودکار انجام شوند.  

وقتی یک خریدار به پیامک ارسالی پاسخ می‌دهد، به نمایندگان فروش هشدار داده می‌شود، آن‌ها می‌توانند برنامه‌ریزی کرده و مکالمه رو در رو با مشتری داشته باشند. با در دست داشتن یک سابقه مکالمه‌ای کامل که از طریق اطلاعات ثبت شده از مشتریان قابل ردیابی است، نماینده فروش همواره می‌داند که مکالمه در چه مرحله‌ای قرار دارد و پیامک بعدی را کاملاً مرتبط با فرایند فروش ارسال خواهد کرد. 


  • 56 درصد از فروشندگان درباره رعایت قوانین نگران هستند 

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، قوانینی را برای خدمات پیام کوتاه یا پیامک تعیین کرده است. درست است که بسیاری از ابزارها مطابقت قانونی ندارند، اما هیچ سازمانی مخالف یک پلتفرم قانونی برای ارسال پیام نیست. 

ثبت‌نام برای دریافت پیامک به راحتی و از طریق یک اپلیکیشن خودکار قابل انجام است، وقتی مخاطب رضایت خود را اعلام کرد، تاریخ و زمان اعلام رضایت در سیستم CRM در سابقه مشتری ذخیره می‌شود و قابل پیگیری است، برای نشان دادن مطابقت قانونی استفاده می‌شود. در صورتی که یک مخاطب، پیامک «توقف ارسال پیام» را ارسال کند، پلتفرم ارسال پیام به صورت خودکار این مسئله را رسیدگی می‌کند، در سابقه مشتری ثبت می‌شود و در نهایت این مخاطب از کمپین‌های فعال ارسال پیامک حذف می‌شود. 


  • 34 درصد از فروشندگان تمایل به استفاده از تلفن همراه شخصی خود برای ارسال پیامک به خریداران ندارند

در صورتی که فروشندگان از تلفن همراه شخصی خود برای ارسال پیام به خریداران و مشتریان استفاده کنند، شرکت هیچ گونه سابقه‌ای از ارتباطات آن‌ها ندارد، امکان پیگیری ارتباطات محدود می‌شود و به احتمال زیاد شرکت در معرض نقض مقررات یا عدم پایبندی به مقررات قرار خواهد گرفت. با استفاده از یک پلتفرم ارسال پیام ساده، شرکت شما از یک طرف می‌تواند یک دید 360 درجه‌ای به سابقه مکالمات خریدار داشته باشد و از طرف دیگر مدرکی برای اثبات رضایت خریدار برای ارسال پیامک خواهد داشت. بدین ترتیب هم فروشنده می‌تواند از تلفن همراه خود که مجهز به اپلیکیشن مخصوص ارسال پیامک است استفاده کند و هم شما می‌توانید تمامی پیامک‌های ارسالی و دریافت شده را پیگیری کنید. 


بازدهی قابل توجه فروشندگانی که برای خریداران پیامک ارسال می‌کنند 

نتایج تحقیقات گسترده‌ای نشان می‌دهد پس از برقراری ارتباط با خریدار، ارسال حداقل 3 پیامک هدفمند می‌تواند نرخ تبدیل خریدار به مشتری دائمی را تا 328 درصد افزایش دهد. مردم امروزه ارسال پیامک را به سایر روش‌های بازاریابی ترجیح می‌دهند، همین امر باعث شده بسیاری از شرکت‌ها به این باور دست یابند که خدمات پیام کوتاه در آینده نزدیک به روش منتخب و برتر ارتباط با مشتری یا خریدار تبدیل خواهد شد. 

موفقیت ارسال پیامک باعث شده بازاریابی از طریق ایمیل و تماس تلفنی با چالش دشوارتری مواجه شوند. فروشندگانی که از پیامک برای افزایش میزان پاسخ‌دهی خود استفاده می‌کنند می‌توانند انتظارات خریداران برای فرایند خرید با سرعت بالا و آسان را برآورده کنند. در حقیقت 87 درصد از فروشندگان هم‌اکنون برنامه‌ریزی کرده‌اند که میزان استفاده از پیامک را طی 5 سال آینده افزایش دهند. 

همین حالا شروع کنید و ارسال پیامک را به کمپین تبلیغاتی خود اضافه کنید تا بتوانید خریداران و مشتریان بیشتری را جذب کرده و درآمد حاصل از فروش را افزایش دهید.