مقالات رهیاب پیام گستران

۱۳۹۹/۰۶/۱۷

هر آنچه باید درباره مزایای فین‌تک بدانید


تکنولوژی‌های جدید و رو به رشد مانند فناوری مالی یا فین‌تک از پتانسیل مناسبی برای جمع‌آوری و پردازش داده‌ها در زمان واقعی برخوردار هستند.

۱۳۹۹/۰۶/۱۷

هشت گام مهم برای راه‌اندازی یک شرکت فین‌تک


جالب است که بدانید فین‌تک تا چه اندازه سریع به یکی از بخش‌های حیاتی زندگی روزمره انسان‌ها تبدیل شده است. با رشد بی‌سابقه تکنولوژی در سرتاسر جهان، امور مالی نیز به همان نسبت جایگاه مهمی در دنیای دیجیتال بدست آورده است.

۱۳۹۹/۰۶/۱۶

انقلاب فین‌تک


فین‌تک از دهه 1950 میلادی تا به امروز در صنعت مالی حضور داشته است. اکثر مردم وقتی واژه فین‌تک را می‌شنوند به آخرین اپ موبایلی فکر می‌کنند که مثلاً برای پرداخت قبض تلفن‌شان یا خرید قهوه استفاده کردند بدون اینکه حتی کارت بانکی خود را لمس کنند. 

۱۳۹۹/۰۶/۱۵

موانعی که هر استارتاپ فین‌تکی باید بر آن غلبه کند


یک تا دو دهه اخیر دنیای مالی با ظهور تکنولوژی‌های نوآورانه، رشد پدیده جهانی شدن و تغییر انتظارات مصرف‌کنندگان همراه بوده است. در مرکز همه این تغییرات، فناوری مالی یا فین‌تک قرار گرفته است. 

۱۳۹۹/۰۶/۱۵

قدرت فین‌تک در صنعت خدمات مالی

تکنولوژی با سرعت فراتر از انتظار در حال پیشرفت است و از همین حالا می‌توان نشانه‌های این روند را درتمامی ابعاد زندگی مشاهده کرد. یکی از صنایعی که به شدت تحت تأثیر قرار گرفته، خدمات مالی است. امروزه شرکت‌های فین‌تک باعث سریع‌تر، بهتر و ارزان‌تر شدن خدمات مالی برای مردم شده‌اند. 

۱۳۹۹/۰۶/۱۲

فین‌تک، زنگ هشداری برای بانک‌ها

سیستم بانکداری سنتی در معرض ریسک فرسودگی سازمانی قرار دارد. به حدی که ممکن است در بلند مدت تنها صندوقی برای ذخیره پول باشند، بدون اینکه هیچ نوع از خدمات مالی را به مشتریان ارائه دهند. این تهدید کوچک اما رو به رشد از سوی شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات مالی دارای ظرفیت‌های دیجیتال یا به عبارت بهتر فین‌تک ایجاد شده است.

۱۳۹۹/۰۶/۱۲

دلایل اهمیت فین‌تک


درست است که فین‌تک یا فناوری مالی، تکنولوژی جدیدی نیست، اما این حقیقت را نمی‌توان نادیده گرفت که این انقلاب دیجیتالی باعث تغییر قابل ملاحظه در کلیه خدمات و امور مالی شده است و این تغییرات در آینده نیز ادامه خواهد یافت. هم‌اکنون صنعت مالی در مقایسه با یک دهه پیش از سرعت و کارایی مطلوب‌تری برخوردار شده است. با توجه به پیشرفت روز افزون این صنعت طی 10 سال گذشته و تداوم این روند رو به رشد در آینده، بدون شک فین‌تک یکی از مهمترین ویژگی‌های اقتصاد خواهد بود. 

۱۳۹۹/۰۶/۱۱

فین تک چیست و چه کاربردهایی دارد؟

فین‌تک یا فناوری مالی به معنای استفاده از فناوری در ارائه خدمات مالی است. فین‌تک در حقیقت به شرکت‌هایی ارجاع می‌شود که با استفاده از فناوری‌های نوآورانه خدمات مالی را به نحوی کارآمدتر به مشتریان و کسب و کارهای مختلف ارئه می‌دهند.