مقالات رهیاب پیام گستران

۱۳۹۹/۰۶/۲۶

مزایای همکاری بیمارستان‌ها با استارتاپ‌های پزشکی و خدمات درمانی

استارتاپ‌های پزشکی و مراقبت‌های درمانی امروزه نقش مهمی در صنعت درمان و سلامت ایفا می‌کنند، رشد این استارتاپ‌ها باعث شده سرمایه‌گذاران بسیاری به این حیطه وارد شوند. با توجه به اینکه صنعت درمان و سلامت سهم قابل توجهی در شاخص تولید ناخالص داخلی دارد، تعجب‌برانگیز نیست. 

۱۳۹۹/۰۶/۲۶

درس‌هایی برای راه‌اندازی یک استارتاپ مشاوره پزشکی

صنعت درمان و سلامت مملو از تغییر و تحولات جدید و استارتاپ‌ها است. این گستردگی تغییرات و ظهور شرکت و ارائه‌دهندگان خدمات درمانی نوآورانه به این پرسش منتهی می‌شود که آیا راه بهتری برای سرمایه‌گذاری غیر از این حوزه وجود دارد؟ 

۱۳۹۹/۰۶/۲۵

راهنمای جامع برای استارتاپ‌های مشاوره پزشکی

هیچ صنعتی مانند صنعت درمان و سلامت به استارتاپ‌ها شانس موفقیت نمی‌دهد. به علاوه ارزش صنعت درمان و سلامت به شدت رو به رشد است و همین مسئله سرمایه‌گذاران بسیاری را به خود جلب می‌کند. درمان از راه دور طی سال‌های اخیر از شهرت بالایی برخوردار شده‌ است، پزشکان و بیماران بیش از هر زمانی از تکنولوژی و استارتاپ‌های این حوزه استقبال می‌کنند. 

۱۳۹۹/۰۶/۲۴

دلایلی که باعث شکست استارتاپ‌های مشاوره پزشکی می‌شوند

در دنیای امروز با توجه به رشد جمعیت، افزایش هوشیاری نسبت به سلامتی و پیشرفت تکنولوژی شاهد افزایش تعداد استارتاپ‌های مشاوره پزشکی در سرتاسر جهان هستیم. رشد استارتاپ‌های حوزه پزشکی و سلامت مطمئناً در آینده نیز ادامه خواهد داشت. 

۱۳۹۹/۰۶/۲۳

چرا استارتاپ‌های مشاوره پزشکی به عرصه درمان و سلامت وارد شدند؟

صنعت درمان و سلامت با سرعت غیر قابل تصوری رو به رشد است، افزایش تعداد استارتاپ‌های پزشکی و سلامتی گواهی بر این میزان رشد است.

۱۳۹۹/۰۶/۲۳

رازهای موفقیت یک استارتاپ مشاوره پزشکی

سلامتی بسیار ارزشمند است و در واقع ثروت اصلی هر فردی به شمار می‌شود. اگر قصد دارید در حوزه درمان و سلامت سرمایه‌گذاری کنید، باید بدانید فرصت‌های بیشماری در اینجا وجود دارد که اکثر آن‌ها نیز سودآور هستند. این فرصت‌ها ممکن است یک کلینیک یا بیمارستان، یک سایت خدمات درمانی آنلاین، یک وبلاگ سلامتی یا یک استارتاپ مشاوره پزشکی باشد. 

۱۳۹۹/۰۶/۲۲

چالش‌های پیش روی سلامت دیجیتال


بخش درمان از گذشته همراه با تغییر و تحولات گسترده‌ای مواجه بوده است و با ظهور سلامت دیجیتال نیز تغییرات قابل توجهی در این حوزه اتفاق افتاده است. امروزه اکثر جامعه پزشکی اعتقاد دارند که استفاده از اپ‌ها و سامانه‌های سلامت دیجیتال به آن‌ها در مراقبت از بیمارانشان و بهبود وضعیت سلامت آن‌ها کمک می‌کند. 


۱۳۹۹/۰۶/۲۰

مراقبت‌های درمانی از بیماران در عصر دیجیتال

فرایند دیجیتالی شدن در یک دهه گذشته نقش اساسی در تمامی صنایع ایفا می‌کرد. از اتصالات 5G و بلاک‌چین گرفته تا محاسبات ابری، اینترنت اشیاء و بسیار موارد دیگر در دهه گذشته وارد چرخه زندگی انسان‌ها در سرتاسر جهان شد. اکنون در ابتدای دهه جدید سازمان‌ها، شرکت‌ها و صنایع مختلف نه تنها باید برای بقا از تکنولوژی‌های عرضه شده بازار در عملیات‌های داخلی و خارجی خود استفاده کنند، بلکه باید کل زیرساخت‌های خود را سازگار با این تکنولوژی‌ها کرده و تصویر کسب و کار خود را به روز رسانی کنند تا بتوانند همگام با سرعت پیشرفت تکنولوژی حرکت کنند. صنعت درمان و سلامت نیز از این فرایند جدا نیست. 

۱۳۹۹/۰۶/۲۰

درمان خارج از دیوارهای بیمارستان

با توجه به پیشرفت روز افزون خدمات آنلاین و دیجیتالی شدن زندگی انسان‌ها، امروزه تقریباً تمامی امور به صورت آنلاین انجام می‌شود. خدمات و امور مربوط به سلامت و درمان نیز از این فرایند جدا نیست و برای اینکه از سایر حوزه‌ها عقب نماند، باید همگام با تکنولوژی حرکت کند. 

۱۳۹۹/۰۶/۱۹

ارتباط بین سلامت دیجیتال و رضایت بیمار


از آنجا که بیماران نقش مصرف‌کننده یا مشتری را در حوزه مراقبت‌های درمانی ایفا می‌کنند، مراکز درمانی باید برای موفقیت بر بهبود شرایط آن‌ها تمرکز کنند. بسیاری از ارائه‌دهندگان خدمات درمانی و سلامت امروزه از تکنولوژی‌های دیجیتالی برای بهبود تجربه بیماران و ارتباط بهتر بیمار با خدمات درمانی آن‌ها استفاده می‌کنند. از این رو سلامت دیجیتال به یکی از ابزارهای موفقیت مراکز درمانی تبدیل شده است. 


۱۳۹۹/۰۶/۱۹

مزایای سلامت دیجیتال برای بیماران و ارائه‌دهندگان خدمات درمانی

با توجه به افزایش تقاضا برای خدمات آنلاین و پیشرفت تکنولوژی‌های مرتبط با بخش درمان، بخش درمان از راه دور یا سلامت دیجیتال نیز با رشد سریعی و تصاعدی مواجه شده است. اما چرا این حوزه روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند؟ چه مزایایی دارد که هم بیماران و هم سرمایه‌گذاران بسیاری را به سمت خود جلب کرده است. 

۱۳۹۹/۰۶/۱۸

هر آنچه باید درباره سلامت دیجیتال بدانید


امروزه تکنولوژی نقشی حیاتی در تمامی حوزه‌ها و صنایع در سرتاسر جهان ایفا می‌کند.،تکنولوژی بسیاری از مشکلات مهم زندگی انسان را حل کرده است و این روند همچنان رو به رشد است. در حال حاضر تکنولوژی در صنعت درمان و سلامت نیز بسیار تأثیرگذار است.