مقالات رهیاب پیام گستران

۱۳۹۹/۱۲/۱۱

چگونه از سرویس‌های پیامک انبوه درست استفاده کنیم؟

در این مقاله قصد داریم در رابطه با یکی از روش‌های بازاریابی مهم و تاثیرگذار به نام سرویس پیامک انبوه با شما صحبت کنیم. سرویسی که مانند یک شمشیر دولبه علاوه بر اینکه می‌تواند برای یک سازمان و کسب و کار ارزش افزوده بسیار زیادی‌ ایجاد کند می‌تواند سبب آزار مخاطبان و مشتریان کسب و کار شود.


۱۳۹۹/۰۷/۲۶

چگونه می‌توان از پیامک برای ارتباط بهتر با مشتری استفاده کرد

افزایش نرخ تعامل مشتری یکی از مهمترین اهداف هر کسب و کاری است، برندها و شرکت‌های بزرگ از کمپین‌های بازاریابی، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی و انواع تبلیغاتی دیجیتالی برای افزایش نرخ تعامل مشتریان خویش استفاده می‌کنند. با این وجود شاید از این موضوع تعجب کنید که سامانه خدمات پیام کوتاه یکی از قابل اعتمادترین روش‌ها برای بهبود تعامل با مشتریان در سرتاسر جهان است. 

۱۳۹۹/۰۷/۲۳

کدام کسب و کارها باید از بازاریابی پیامکی استفاده کنند؟

شرکت‌ها برای دستیابی به اهداف خود باید از استراتژی‌های بازاریابی متنوعی استفاده کنند، یکی از این استراتژی‌های موفق، بازاریابی پیامکی است.

۱۳۹۹/۰۷/۲۲

هفت علامت پنهان که نشان می‌دهد زمان تغییر استراتژی بازاریابی پیامکی فرا رسیده است

درصد موفقیت کمپین‌های بازاریابی پیامکی بسیار بالا است، همین مسئله بسیاری از شرکت‌ها را ترغیب به افزودن پیامک به استراتژی کلی بازاریابی خود کرده‌اند. 

۱۳۹۹/۰۷/۲۱

پیامک‌های تراکنشی و تأثیر آن بر کسب کارها

پیامک‌های تراکنشی می‌توانند باعث افزایش آگاهی نسبت به برند، بهبود خدمات مشتری و درآمد و سود بیشتر شود، محتوا و لحن پیامک تراکنشی با پیامک تبلیغاتی تفاوت دارد و به نحوی قابل توجه به تقویت روابط با مشتری کمک می‌کند. 

۱۳۹۹/۰۷/۲۰

پیامک ابزاری آزاردهنده یا کارآمد برای بازاریابی

مردم هر روز برای ارتباط با دوستان یا خانواده خود به یکدیگر پیام می‌دهند، امروزه بیش از 5 میلیارد نفر در سرتاسر جهان دارای تلفن همراه هستند،به همین دلیل است که تیم های بازاریابی با فرصت بی نظیری برای جذب مشتری از طریق تلفن همراه و اجرای اهراف بازاریابی خویش برخوردار هستند.
۱۳۹۹/۰۷/۱۹

قوانین پیامک که هر کسب و کاری باید بداند

بازاریابی پیامکی از جمله روش‌هایی است که امکان ارتباط مستقیم با مشتری را فراهم می‌کند و اجرای آن بسیار راحت و مقرون به صرفه است. اما اگر قوانین و مقررات همین روش ساده را رعایت نکنید، نه تنها متحمل جریمه و مجازات خواهید شد، بلکه اعتبار و مشتریان خود را نیز از دست خواهید داد. 

۱۳۹۹/۰۷/۱۶

کمپین پیامکی چیست و چگونه ایجاد می‌شود؟

یک کمپین پیامکی در واقع ارسال پیامک به گروهی از مشترکین برای اهداف بازاریابی است، پیامک‌های فروش و تخفیف مشهورترین انواع کمپین‌های پیامکی هستند، کمپین‌های پیامکی یک استراتژی قدرتمند برای ارائه اطلاعات ارزشمند به مردم است و در کنار سایر کانال‌های بازاریابی مانند بازاریابی از طریق وب و شبکه‌های اجتماعی اثربخشی آن چندین برابر می‌شود. 

۱۳۹۹/۰۷/۱۵

بهترین زمان برای ارسال پیامک‌های بازاریابی

ارسال پیامک به نظر ساده است، اما نحوه ایجاد پیامک و زمان صحیح برای ارسال آن نقش حیاتی در موفقیت یک کمپین پیامکی ایفا می‌کند. 

۱۳۹۹/۰۷/۱۴

چطور از پیامک در خدمات پشتیبانی از مشتریان استفاده کنیم

خدمات پشتیبانی از مشتریان می‌تواند باعث موفقیت یا شکست یک شرکت شود. مشتریان امروزی انتظار دارند به سرعت پاسخ مشکلات و نگرانی‌هایشان را دریافت کنند یا از سوی شرکت پشتیبانی مورد نظر را دریافت کنند. در غیر این صورت به راحتی به سمت شرکت دیگری تمایل پیدا می‌‌کنند و تجربه ناموفق خود درباره عدم دریافت پشتیبانی از یک شرکت را با سرتاسر جهان به اشتراک می‌گذارند. 

۱۳۹۹/۰۷/۱۳

هشت کمپین خلاقانه بازاریابی پیامکی که مخاطبین را تحت تأثیر قرار می‌دهند

آیا تا به حال سعی کردید که فعالیت‌های بازاریابی پیامکی خود را به حداکثر یا به بالاترین سطح ممکن برسانید؟ در کنار تمامی راهکارهایی که برای ایجاد یک پیامک باید به کار گرفت، خلاقیت را نباید فراموش کرد.

۱۳۹۹/۰۷/۱۲

شرکت‌های بزرگ چگونه از پیامک برای انجام کسب و کار خود استفاده می‌کنند

در دنیای رو به رشد اپ‌ها و گوشی‌های هوشمند، ارسال پیام متنی در میان تیم‌های بازاریابی و برندها به شدت طرفدار پیدا کرده است.

۱۳۹۹/۰۷/۰۹

چه کار کنیم تا یک کمپین پیامکی کارآمد داشته باشیم

گوشی‌های هوشمند یکی از دستگاه‌های کلیدی برای اکثریت مردم در دنیای امروز به شمار می‌روند. با وجود اندازه نسبتاً کوچک آن‌ها، تقریباً تمامی ابزارهای مورد نیاز همچون ساعت یا ماشین‌حساب را دارد یا امکان دسترسی به ایمیل، شبکه‌های اجتماعی و بسیار موارد دیگر را فراهم می‌کند. اما یک قابلیت که تمامی گوشی‌های تلفن همراه دارند، خدمات پیام کوتاه یا پیامک، اس‌ام‌اس است. 

۱۳۹۹/۰۷/۰۸

چگونه یک پیامک خوب بنویسیم

چرا پیامک؟ این سوالی است که ممکن است بسیاری از افراد بپرسند که چرا با وجود انواع پیام‌رسان‌های اینترنتی چرا باید از پیامک در توسعه کسب و کار خود استفاده کنند.

۱۳۹۹/۰۶/۱۰

برترین ایده‌های بازاریابی پیامکی برای افزایش فروش


بازاریابی پیامکی روشی ایده‌آل برای تعامل با مشتریان به ویژه بزرگسالان دارای گوشی‌های تلفن همراه است. آمار شگفت‌انگیز مربوط به موفقیت این راهکار بازاریابی گویای این مطلب است. از مهمترین این موارد می‌توان به آمار 95 درصدی باز شدن و خواندن پیامک‌ها ظرف 3 دقیقه از زمان ارسال اشاره کرد. به علاوه میانگین پاسخ‌دهی به پیامک نیز هزاران برابر سریع‌تر از ایمیل است. 

۱۳۹۹/۰۶/۱۰

راهکارهای موثر برای حداکثر استفاده از مزایای بازاریابی پیامکی


امروزه تیم‌های بازاریابی از راهکارهای بسیاری برای موفقیت بیشتر استفاده می‌کنند. اما آیا تمامی استراتژی‌ها و تاکتیک‌های بازاریابی تأثیرگذار و موفق هستند؟ 

۱۳۹۹/۰۶/۰۹

راهنمای ایجاد یک پیامک معرفی تأثیرگذار


اکثر شرکت‌هایی که برای اولین بار قصد دارند از پیامک در توسعه کسب و کار خود استفاده کنند، قبل از ارسال اولین پیام به یک مشتری همواره با تردیدهایی مواجه می‌شوند. اینکه در اولین پیام چه مطالبی را باید مطرح کنند، یا اینکه محتوای ارسالی باید رسمی یا غیر رسمی باشد، یا آیا از علائم و حروف اختصاری با ایموجی‌ها می‌توانند استفاده کنند. 

۱۳۹۹/۰۶/۰۸

مزایای بازاریابی پیامکی


شرکت‌ها امروزه اهداف خود را بیشتر با محوریت مشتریان تعیین می‌کنند، به همین دلیل است که پیامک به یکی از ابزارهای ضروری و تأثیرگذار بازاریابی تبدیل شده است. مزایای بازاریابی از طریق پیامک تقریباً تمامی شرکت‌ها را در آینده به سمت این راهکار سوق می‌دهد. 

۱۳۹۹/۰۶/۰۸

پیامک، ایمیل و نتیکت


پیامک و ایمیل بخشی از جمله ابزارهای ارتباط با مشتری بسیار مهم هستند و شرکت حرفه‌ای و متبحر به خوبی می‌داند که آن‌ها ابزارهای ارزشمند برای ایجاد ارتباط با مشتریان هستند. نتیکت نیز آداب معاشرت در دنیای تکنولوژی یا به عبارت دیگر پروتکل‌ها و هنجارهای ارتباطات در اینترنت است.

۱۳۹۹/۰۶/۰۶

هفت اصل رفتاری که باید در زمان نوشتن پیامک رعایت کنید


به نظر می‌رسد تماس‌های تلفنی جای خود را به پیامک‌های تبلیغاتی داده‌اند. پیامک روش ارتباطی ساده‌ای است که کاربرد آن به ویژه در حوزه بازاریابی به نحوی گسترده رو به رشد است و توسط تمامی گروه‌های سنی استفاده می‌شود.  


۱۳۹۹/۰۶/۰۵

پنج قانون طلایی پیامک‌های کاری که هرگز نباید نقض شوند


آیا اساساً چیزی به نام پیامک‌های کاری وجود دارد؟ آیا حرفه‌ای‌تر نیست که با مشتری تماس تلفنی گرفته شود یا یک پیام ساده برای وی ارسال شود؟ و اگر چنین نوع پیامکی وجود دارد، قوائد نگارش پیامک کاری چه هستند و چه زمانی باید یا نباید از آن‌ها استفاده کرد؟ 


۱۳۹۹/۰۶/۰۴

چگونه با ارسال پیامک می‌توان هزینه‌های جذب مشتری را کاهش داد؟


بازاریابی یکی از حوزه‌های چالش‌برانگیز در توسعه یک کسب و کار است و اگر نتوانید هزینه‌های آن را کنترل کنید مشکلاتی پیش روی شرکت قرار می‌گیرد. مسئله مهمتر این است که پس از صرف مبالغ قابل توجه برای فعالیت‌های بازاریابی، آیا نتیجه دلخواه بدست آمده است؟

۱۳۹۹/۰۶/۰۳

3 برداشت اشتباه درباره پیامک


برداشت‌ها و تصورات اشتباه در بازاریابی پیامکی هم مانند تمامی کانال‌های بازاریابی وجود دارد، مدیران شرکت‌ها برای افزایش کارایی این راهکار باید به خوبی آن‌ها را ارزیابی کنند. احتمالاً بسیاری از این برداشت‌های اشتباه درباره پیامک‌ها را شنیده‌اید. 

۱۳۹۹/۰۶/۰۳

آمار و اطلاعات جالب توجه در مورد بازاریابی پیامکی


در این مقاله قصد داریم 60 آمار برتر بازاریابی پیامکی که باورها درباره این حوزه از بازاریابی را تغییر خواهد داد، به شما معرفی می‌کنیم. 

۱۳۹۹/۰۶/۰۲

استراتژی مناسب برای ارسال پیامک: کیفیت بالا، تعداد کمتر


در دنیای امروز با وجود اینکه اکثر مردم دارای گوشی‌های هوشمند هستند، ترجیح می‌دهند از طریق پیامک با شرکت‌ها و فروشگاه‌های مختلف ارتباط داشته باشند. این کانال ارتباطی بسیار سریع، بدون هر گونه مزاحمت و البته بر پایه واقعیت است. به کمک یک استراتژی مناسب ارسال پیامک و تمرکز بر کیفیت بیشتر و تعداد کمتر پیامک، می‌توانید از مزایای ارسال پیامک بهره‌مند شوید. 

۱۳۹۹/۰۶/۰۱

استراتژی برتر بازاریابی پیامکی


با وجود پیشرفت چشمگیر در حوزه تلفن‌های همراه، اما بازاریابی از طریق تلفن همراه هنوز هم حوزه‌ای جدید به شمار می‌رود و جای پیشرفت بسیار دارد. به همین دلیل اجرای یک کمپین بازاریابی پیامکی موفق بسیار دشوار و به عبارتی چالش‌برانگیز است. با وجود اینکه سال‌های زیادی از معرفی پیامک یا خدمات پیام کوتاه (SMS) می‌گذرد، اما بازاریابی پیامکی پیشرفت زیادی نداشته و هنوز هم از دید بسیاری از افراد جذابیت خاصی ندارد. 


۱۳۹۹/۰۶/۰۱

6 توصیه کلیدی ارسال پیامک برای توسعه استراتژی بازاریابی موبایلی


آیا می‌دانید 54 درصد از مصرف‌کنندگان خواهان دریافت پیامک‌های بازاریابی هستند و تنها 11 درصد از شرکت‌ها از این نوع بازاریابی استفاده می‌کنند؟ شرکت‌هایی که از ارسال پیامک استفاده نمی‌کنند، ارتباط نزدیک و شخصی با مصرف‌کنندگان را از دست می‌دهند و از آن‌ها فاصله می‌گیرند. 


۱۳۹۹/۰۵/۳۰

بازاریابی پیامکی بهترین ایده بازاریابی

صدای «دینگ دینگ» که نشان می‌دهد یک پیام جدید آمده است. تقریباً همه افراد را کنجکاو می‌کند، ممکن است از طرف یک دوست صمیمی یا از طرف محل کار یا از طرف بانک باشد. یا فقط یک پیام تبلیغاتی حاوی پیشنهاد یک حراج فوق‌العاده باشد. اولین کاری که هر کسی انجام می‌دهد، باز کردن پیام است. 

۱۳۹۹/۰۵/۲۹

جذب مخاطب به کمک پیامک


با وجود بی‌شمار اطلاعاتی که امروزه به صورت آنلاین در دسترس عموم قرار دارد، «توجه انسان‌ها» در این عصر دیجیتال عنصری ارزشمند به شمار می‌رود. با در نظر گرفتن این موضوع که توجه انسان‌ها از صفحات تلویزیون به صفحات تلفن همراه کشیده شده است، کسب و کارها باید خود را با این تغییرات سازگار کنند و آگاه باشند که تمرکز و توجه مشتریانشان در کدام حوزه بیشتر است. 

۱۳۹۹/۰۵/۲۸

چگونه می‌توان قدرت بازاریابی پیامکی را افزایش داد؟

همه کمپین‌های بازاریابی پیامکی (SMS marketing) از نتایج مشابهی برخوردار نیستند. برخی از شرکت‌ها بازاریابی پیامکی را به عنوان یک راهکار تجاری مهم و برخی دیگر به عنوان یک پروژه جانبی در نظر می‌گیرند. موفقیت چنین راهکاری در گرو عوامل بسیاری است که با تمرکز بر آن‌ها نیز می‌توان قدرت بازاریابی پیامکی را افزایش داد. 

۱۳۹۹/۰۵/۲۸

راهنمای جامع درباره موبایل مارکتینگ و بازاریابی پیامکی و پیامک انبوه

استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ دائماً در حال تغییر و تکامل هستند. یکی از تکنیک‌هایی که هرگز قدیمی نمی‌شود و روز به روز هم طرفداران بیشتری را به سمت خود روانه می‌کند، ارسال پیام کوتاه یا پیامک است. با ارسال پیام کوتاه کسب و کارها به صورت مستقیم و سریع با مشتری ارتباط برقرار می‌کند. قدرت این بازاریابی را هرگز نمی‌توان نادیده گرفت.