معرفی بهزی - سامانه آموزش، پیگیری و پایش بیمار

بهزی سامانه ارائه کننده خدمات یکپارچه آموزش، حمایت، پیگیری بیماران و پایش روند بهبود برای پزشکان و کادر درمان است. فرایند کنونی خدمات به این شکل است که پزشکان پس از ویزیت بیماران شان را به بهزی می سپارند تا آموزشی و مراقبتی متناسب با بیماران شان دریافت کنند. بهزی از طریق جمع آوری اطلاعات و پالایش داده های گزارش شده بیماران ابعاد سبک زندگیشان را می سنجند و از طریق آموزش، یادآوری نکات مهم مسیر درمانش را تسریع و اثر بخش می کند.

شرکت همراه زندگی سلامت با برند بهزی در سال ۱۳۹۶ به صورت پایلوت خدمات خود را در ایران آغاز نمود. ارائه خدمات مکانیزه و مبتنی بر اپلیکیشن در اردیبهشت ۱۳۹۶ آغاز شده و تا کنون به بیماران بسیاری خدمات ارائه نموده است.

اما ضرورت وجود یک پلتفرم و مکمل درمان کجاست؟ تحقیقات میدانی در سال ۱۳۹۶ نشان داده است که ارتباط بیماران با خروج از کلینیک با مطب با پزشک قطع می شود اما بیماران در طول مدت بهبود به دلایل متفاوتی نیاز دارند با کادر درمانی خود در ارتباط باشند مثلا گاهی حتی به خاطر نمی آورند که پزشک چه توصیه هایی داشته و گاها زمان استفاده از داروها را فراموش می کنند و بسیار علاقه مند هستند که در مسیر بهبود پشتیبان داشته و تنها نباشند.

از سوی دیگر پزشکان علاقمند هستند که بدانند آیا تجویزشان موثر بوده است؟ چالش دیگر این است که کادر درمان زمان لازم برای بازگو کردن تمام توصیه های مفید برای بیماران را در طول زمان ویزیت ندارند و علاقمند هستند که بتوانند آموزش کامل ارائه کنند اما ابزار مناسبی ندارند که به بیمار در طول مدت درمان دسترسی داشته باشند و مسیر را به دقت زیر نظر بگیرند. بر اساس مطالعات در بوم ایران هیج ابزاری برای این برطرف کردن این نیاز به صورت یکپارچه و مبتنی بر وب در دسترس نیست. مواجهه با این مشکلات بهزی را ترغیب کرد که خدمات مکمل درمان خود را راه اندازی کند. جزئیات بیشتر این خدمات باعث می شود بیمار خود را به نوعی در ارتباط با پزشک ببینند. بیماران تمایل دارند تا تمامی توصیه هایی که برای بیماری شان مفید است را در کنار یادآوری زمان داروها دریافت کنند و آگاهانه از آن استفاده کرده و با پشتیبانی لازم با سرعت بهتری پیدا کنند. از سوی دیگر پزشکان با دسترسی به ابزار مکمل درمان، در هر لحظه در داشبور خود می بینند که وضعیت بیماران به چه شکل است و می توانند نتایج روش های درمانی خود را بسنجند به این شکل فرآیند درمان برای پزشک و بیمار اثر بخش تر و ساده تر خواهد بود.

دو بازوی خدمات بهزی

از طریق اپلیکیشن و وب سایت، بیماران توصیه های متناسب با بیماری شان را دریافت می کنند و می توانند سوالات خود برای پزشک ارسال کنند و پاسخ بگیرند. همچنین میتوانند سبک زندگی خود را تحت نظر گرفته و ارزیابی کنند. از سوی دیگر پزشکان هم می توانند به آخرین وضعیت بهبودی همه بیماران دسترسی داشته و با توجه به نتایج به دست آمده خدمات درمانی خود را بهبود دهند. امید است این خدمات منشا اثربخشی هر چه بیشتر خدمات درمانی و آموزشی در کشور باشد.

راه های ارتباطی

آرم شرکت