دوره آموزشی پول‌شویی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۵/۰۹

دوره آموزشی پول‌شویی، روز پنج شنبه مورخ نهم مردادماه در اتاق کنفرانس شرکت رهیاب پیام گستران و با حضور استاد روح اله نجفی از مرکز مالی ایران، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

پول‌شویی یا تطهیر پول (Money Laundering) فرآیندی پیچیده دارد که از طریق آن پول حاصل از اقدامات و فعالیت‌های غیرقانونی تبدیل به پول و ثروتی می‌شود که ظاهرا از راه‌های شرعی و مشروع به دست آمده و شکل قانونی به خود می‌گیرد.

این پول که در مورد منبع و ماهیت آن ابهامات بسیاری وجود دارد، اغلب به صورت وجه نقد وارد سیستم مالی می‌شود. به دلایل مختلفی عده‌ای به سمت پول‌شویی روی خوش نشان می‌دهند. به طور کلی گاهی پول‌شویی برای نامشخص ماندن منبع واقعی پول و برخی اوقات برای فرار مالیاتی صورت می‌گیرد. پیشتر تصور می‌شد که بیشتر افرادی که پول‌شویی می‌کنند، اغلب در کار قاچاق مواد مخدر و اسلحه هستند. اما اختلاس، رشوه و سایر راه‌های غیرقانونی کسب درآمد نیز شامل پول شویی می‌شود.

باتوجه به اهمیت موضوع پول‌شویی و نیاز به داشتن اطلاعات در این زمینه، شرکت رهیاب نیز دوره آموزشی و تخصصی پول‌شویی را با حضور استاد روح اله نجفی از مرکز مالی ایران برگزار کرد.

این دوره آموزشی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در اتاق کنفرانس شرکت با حضور مدیران واحد مالی، واحد بازاریابی و قراردادها و واحد منابع انسانی برگزار شد و استاد نجفی سرفصل‌های مهم و مفهومی پول‌شویی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.